20 lipca
piątek
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Henryk Hoser SAC w szpitalu. Kuria prosi o modlitwę

Ocena: 0
2623

„Zwracamy się z gorącą prośbą o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC” – napisał w specjalnym komunikacie bp Marek Solarczyk, Wikariusz Generalny Diecezji Warszawsko-Praskiej.

fot. Michał Ziółkowski / Idziemy

Abp Hernyk Hoser SAC od kilku dni cierpiał z powodu infekcji. Leczenie nie przyniosło jednak pożądanych rezultatów. Wręcz przeciwnie nastąpiło nasilenie objawów chorobowych i arcybiskup musiał być hospitalizowany. "Osobę naszego Pasterza i cały personel medyczny powierzamy modlitwie wiernych naszej Diecezji" – zachęca bp Marek Solarczyk w specjalnym komunikacie.

Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej krótko przed Świętami Bożego Narodzenia wrócił z Afryki, gdzie wizytował w ostatnich tygodniach misję diecezji w Sierra Leone. Odwiedził m.in. nowo powstały dom Sióstr Jezusa Miłosiernego. Wywiad z abp Hoserem na temat ostatniej afrykańskiej wyprawy będzie można przeczytać w numerze 2/2017 tygodnika "Idziemy".

Poniżej pełny tekst komunikatu Diecezji Warszawsko-Praskiej:

Drodzy kapłani i wierni
Diecezji Warszawsko-Praskiej,

Zwracamy się z gorącą prośbą o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC.

Kilkudniowe leczenie infekcji nie przyniosło poprawy zdrowia a zaostrzenie objawów chorobowych spowodowało, że w czwartek, 29 grudnia 2016 roku, Ksiądz Arcybiskup został hospitalizowany.

Ufamy, że podjęte leczenie spowoduje szybki powrót Ekscelencji do zdrowia.

Osobę naszego Pasterza i cały personel medyczny powierzamy modlitwie wiernych naszej Diecezji.

Bp Marek Solarczyk
Wikariusz Generalny

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI