6 grudnia
piątek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki złożył życzenia wiernym Kościoła greckokatolickiego i prawosławnego

Ocena: 4.8
587

Życzę wszystkim wiernym Kościoła greckokatolickiego, aby celebracja misterium paschalnego ożywiła raz jeszcze to wszystko, co powstało już z martwych wraz ze zmartwychwstaniem naszego Pana – napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście z życzeniami wielkanocnymi dla wiernych Kościoła greckokatolickiego.

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wiernym z Ukrainy abp Gądecki życzył "zmartwychwstania nadziei na bezpieczny, stabilny i wolny kraj". List z wielkanocnymi życzeniami został przesłany na ręce Jego Ekscelencji Światosława Szewczuka, arcybiskupa Większego Kijowsko-Halickiego, Zwierzchnika Kościoła greckokatolickiego.

"Czas Świąt Paschalnych to czas zwycięstwa życia nad śmiercią, łaski nad grzechem, dobra nad złem, dnia nad nocą, nadziei nad beznadzieją i radości nad smutkiem" – podkreślił w liście abp Gądecki przekazanym PAP w niedzielę.

"Życzę – zwłaszcza wiernym z Ukrainy – zmartwychwstania nadziei na bezpieczny, stabilny i wolny kraj. Życzę rodzinom, podzielonym przez wojenną i gospodarczą sytuację, zmartwychwstania tak oczekiwanych jedności i pokoju. Wszystkim naszym braciom Ukraińcom wyznania greckokatolickiego – którzy znaleźli w Polsce bezpieczną i przyjazną przystań – życzę zmartwychwstania radości i wiary w to, że nigdy nie zostajemy sami, a Bóg troszczy się o nas, gdziekolwiek się znajdujemy" – napisał w liście z życzeniami przewodniczący Episkopatu Polski.

Życzy w nim również "entuzjazmu wiary i mocy w głoszeniu całemu światu Ewangelii życia".

Świąteczne życzenia w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce przewodniczący KEP złożył również wszystkim członkom Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, duchownym oraz wszystkim wiernym świeckim.

Niech radość i nadzieja, płynące z faktu zmartwychwstania Chrystusa, wypełniały życie wszystkich wiernych, a triumf Wielkiej Nocy oświecał każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, którą przynosi codzienność – napisał w liście do zwierzchnika Kościoła prawosławnego w Polsce metropolity Sawy.

Z okazji obchodzonego w Kościele prawosławnym w niedzielę Święta Zmartwychwstania Pańskiego abp Gądecki życzył wiernym Kościoła prawosławnego w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce "sił do głoszenia Ewangelii i dzielenia się ze wszystkimi radością paschalną".

W liście z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego polscy biskupi prawosławni napisali: "Paschalna noc jest świadectwem, że Chrystus żyje, a wraz z Nim żyjemy i my 'oświecając się Jego triumfem'”

"Życzę, aby radość i nadzieja płynące z faktu zmartwychwstania Chrystusa wypełniały życie Waszej Eminencji i wszystkich wiernych, a triumf Wielkiej Nocy oświecał każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, którą przynosi codzienność. Niech nie zabraknie sił do głoszenia Ewangelii Zmartwychwstania i dzielenia się radością paschalną ze wszystkimi, którzy trawieni są przez beznadzieję mroków nocy. Niech udział w śmierci i zmartwychwstaniu Pana, zaowocuje odwagą umierania dla świata i życia dla Boga" – napisał w liście przewodniczący Episkopatu Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -