16 lipca
czwartek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki w Rzymie

Ocena: 0
660

W Rzymie przebywał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Głównym celem jego pobytu w Wiecznym Mieście był udział w dniach 25-27 stycznia w sesji plenarnej Kongregacji Nauki Wiary, której członkiem arcybiskup jest od 2014 r.

Abp Stanisław Gądecki dwukrotnie sprawował Mszę Świętą w polskiej kaplicy w podziemiach bazyliki św. Piotra w Watykanie w intencji Polaków i Polonii, 28 stycznia zaś z kapłanami przebywającymi w Rzymie i gośćmi przy grobie św. Jana Pawła II. Abp Krajewski przekazał abp. Gądeckiemu cegłę z watykańskich drzwi jubileuszowych jako kamień węgielny pod budowę kościoła w Łęgach Dębińskich pod wezwaniem męczenników „poznańskiej piątki”. Byli oni wychowankami salezjańskiego oratorium w Poznaniu, uczestnikami konspiracji niepodległościowej, a zginęli w Dreźnie w 1942 r. Zostali wyniesieni na ołtarze w grupie 108 męczenników II wojny światowej przez św. Jana Pawła II w 1999 r.

Abp Gądecki złożył też wizytę w Kongregacji ds. Świętych, gdzie spotkał się z jej prefektem kard. Angelo Amato. Rozmowa dotyczyła procesu beatyfikacyjnego kard. Augusta Hlonda, który był arcybiskupem gnieźnieńskim i poznańskim oraz prymasem Polski. Ustalono, że komisja teologiczna zgłębi ten proces beatyfikacyjny szczegółowo w 2017 r.

KAI
Idziemy nr 6 (540), 7 lutego 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Weźcie moje jarzmo na siebie i czcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-21; Mt 11,28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter