9 grudnia
piątek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki: Ukraina i Polska powinny sobie wzajemnie pomagać

Ocena: 0
335

Na Ukrainie rozpoczęła się wizyta delegacji biskupów polskich na czele z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim. Hierarchowie przebywali dziś we Lwowie, a w godzinach wieczornych przybędą do Kijowa.

fot.www.vaticannews.va

Wizyta delegacji biskupów polskich na Ukrainie, w skład której wchodzą oprócz abp. Stanisława Gądeckiego także Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, jest gestem solidarności z cierpiącym narodem ukraińskim. Biskupi polscy spotkali się we Lwowie z miejscowym metropolitą obrządku łacińskiego Mieczysławem Mokrzyckim, oraz metropolitą obrządku greckokatolickiego Ihorem Woźniakiem.

Była to dla mnie okazja, aby w imieniu całej Konferencji Episkopatu Ukrainy obrządku łacińskiego podziękować Kościołowi w Polsce za wielką solidarność w pomocy humanitarnej

- podkreślił po zakończeniu spotkania abp Mokrzycki.

Jak zaznaczył abp Gądecki, istnieje konieczność wzajemnej współpracy: „Ukraina i Polska powinny sobie wzajemnie pomagać, świadomi tego, jakie to ma znaczenie dla przyszłości naszych krajów i oczywiście dla przyszłości Kościoła”.

W trakcie wizyty w Kijowie biskupi polscy spotkają się z zwierzchnikiem ukraińskich grekokatolików abp Światosławem Szewczukiem, rzymskokatolickim ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej Vitalijem Krywickim oraz zwierzchnikiem Prawosławnego Kościoła Ukrainy Epifaniuszem. „Chcemy również modlić się w tych miejscach, które są miejscami współczesnego męczeństwa, myślę tutaj o Buczy czy Irpiniu” – podkreślił Prymas Polski abp Wojciech Polak.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Piątek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
Dasz światło życia idącym za Tobą
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 11, 16-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter