28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki prosi o bezpieczną jazdę

Ocena: 0
644

Apeluję o bezpieczną jazdę i o ostrożność w poruszaniu się, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, tak abyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili czegoś cennego – własnego zdrowia i życia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

fot. pixabay.com

Jak przypomniał przewodniczący KEP, "szybkimi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych, w którym to ogromne rzesze Polaków przemieszczają się, podążając na cmentarze". 

– Powstaje sytuacja dość niebezpieczna, tak dla pieszych jak i dla zmotoryzowanych. Chcę zaapelować serdecznie do wszystkich o bezpieczną jazdę i także o ostrożność w poruszaniu się, szczególnie w pobliżu cmentarzy, o to, ażebyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili również czegoś cennego, to znaczy własnego zdrowia i życia – zaznaczył abp Gądecki.

Hierarcha w ten sposób włączył się we wspólną akcję informacyjno-edukacyjną policji, Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej "Nie zabijaj!", której inauguracja odbyła się w piątek. Jak podkreślili organizatorzy, w ten sposób policjanci i duchowni chcą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Równolegle do akcji "Nie zabijaj" ruszyła akcja "Znicz". W tym roku akcja potrwa do 2 listopada. W tym czasie na drogach będą się odbywać wzmożone patrole policji. Każdej doby polskie ulice będzie patrolować ok. 5 tys. policjantów. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter