20 września
środa
Filipiny, Eustachego, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Dzięga o sejmowych waśniach

Ocena: 4.925
1639

"Ci sami politycy, którzy tę kłótnię w Polsce rozpoczęli, powinni ją też zakończyć" – napisał abp Andrzej Dzięga. Słowo metropolity szczecińsko-kamieńskiego do kapłanów i wiernych Kościoła nad Odrą i Bałtykiem jest odczytywane w kościołach archidiecezji.

Abp Andrzej Dzięga. Fot. Michał Ziółkowski

Metropolita podkreśla, że trwa jeszcze pamięć i modlitwa za ofiary Grudnia '70 i '81, a w "tę atmosferę pamięci i nadziei wdarł się jednak nowy krzyk niepokoju społecznego".

"Zaczęło się w Warszawie, ale dotyka także naszej Ziemi. Nie ode mnie i nie od Was zależy dzisiaj, czy nastąpi wznowienie debaty politycznej w miejsce kłótni, a tym bardziej, czy będzie ono skuteczne" – pisze hierarcha i prosi w kontekście nadchodzących świąt: "Ochrońcie przynajmniej Wasze domy, Wasze rodziny i Wasze serca od atmosfery kłótni i sporów".

Metropolita apeluje o modlitwę za polskich polityków i Ojczyznę oraz prosi, aby ta atmosfera modlitwy towarzyszyła ostatnim przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia.

"Zadbajcie o spowiedź świętą, o poświęcony opłatek w domu, o pokój Boży w sercu, o zwykłą życzliwość w oczach i w słowach" – apeluje metropolita szczecińsko-kamieński.

Na zakończenie abp Andrzej Dzięga podkreśla, że "Polsce trzeba wymodlić dar wewnętrznego pokoju".

Słowo okolicznościowe metropolity szczecińsko-kamieńskiego odczytywane jest w niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły