8 marca
poniedziałek
Beaty, Wincentego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Depo: kocham Kościół, bo kocham Chrystusa

Ocena: 0
605

„Kocham Kościół, bo kocham Chrystusa. Nie ma Kościoła poza Chrystusem i nie można dojść do Chrystusa poza Kościołem" – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który podzielił się swoim świadectwem w ramach akcji #KochamKościół.

Fot. BP KEP, episkopat.pl

Nieraz bardzo często mylimy, że mówiąc Kościół myślimy o instytucji. Kościół to jest Ktoś, Kościół to jest Chrystus i Duch Święty, który prowadzi nas do Ojca. Ta wspólnota Trójcy Przenajświętszej jest dla nas wzorem każdej naszej wspólnoty, zarówno rodzinnej i kościelnej

– podkreślił arcybiskup.

Kocham Kościół, to znaczy kocham w Nim bardzo osobiście poprzez więź już od sakramentu Chrztu Świętego Chrystusa jako mojego Zbawiciela, który oddał życie za mnie, za każdego bez wyjątku człowieka

– kontynuował metropolita częstochowski.

Arcybiskup zaznaczył, że „Kościół stanowimy razem z Chrystusem na Jego fundamencie. Duch Święty nas wspiera swoją mocą i światłem, ale każdy z nas, czy to będzie biskup, kapłan, człowiek wierzący - jest żywą cząstką Kościoła. Żywym fundamentem, na którym też ktoś powinien budować swoją wiarę”.

Na zakończenie zwrócił się do wiernych: „Abyśmy byli odpowiedzialni za to kim jesteśmy i żebyśmy coraz bardziej stawali się świadkami wiary i obecności Kościoła w świecie”.

Na kanale Niedzieli TV od grudnia 2020 r. ukazują się kolejne odcinki serii #KochamKościół, w której zarówno świeccy, jak i duchowni dzielą się swoim świadectwem miłości do Kościoła. Poszczególne odcinki są dostępne na stronie tv.niedziela.pl oraz na kanale Niedzieli TV na YouTubie. Odcinki ukazują się w kolejne poniedziałki.

Akcję #KochamKościół zainicjował bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. Biorą w niej udział wszystkie młodzieżowe wspólnoty Archidiecezji Częstochowskiej, m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu „Światło-Życie”, Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji, Liturgicznej Służby Ołtarza, Duszpasterstwa Akademickiego „Emaus” i Scholi Liturgicznej „Domine Jesu”.

Akcja polega na pozytywnym przekazie treści o Kościele, powrocie młodych do pierwszych chwil przy Bogu w Kościele, do odnowienia relacji i uświadomienia sobie, że nawet jeśli dziś z czymś się nie zgadzają, czy czegoś nie rozumieją - to jednak kochają Kościół.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 7 marca

Niedziela, III Tydzień Wielkiego Postu
«Ja jestem Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 2, 13-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ W poszukiwaniu strategii (komentarz tygodnika Idziemy)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53, DW-P)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter