17 grudnia
poniedziałek
Olimpii, Lazarza, Floriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Budzik: opłatek przypomina nam o obowiązku wdzięczności

Ocena: 0
944

Czas kończącego się adwentu jest już okazją do wielu spotkań opłatkowych, w których uczestniczy abp Stanisław Budzik. – Opłatek, który jest związany z Eucharystią przypomina nam o obowiązku wdzięczności i wobec Boga i wobec ludzi – powiedział metropolita lubelski.

2015-12-19 21:34
łsz / Lublin (KAI), sg

W rozmowie z KAI abp Budzik podkreślił, że wigilia Bożego Narodzenia i opłatek to stara polska tradycja przede wszystkim o charakterze rodzinnym, ale bardzo często jest poszerzana także na inne grupy, w których funkcjonujemy. – Mówimy przecież o rodzinie parafialnej, rodzinie Kościoła, społeczności pracy – powiedział hierarcha.

Metropolita lubelski wyraził też ogromną radość, że może spotkać się z tak wieloma ludźmi, z różnych sfer życia publicznego. – Bardzo się cieszę, że spotykamy się właśnie przy opłatku, kiedy bierzemy ten biały chleb i mówimy to, co jest w naszym sercu, a szczególnie wypowiadamy uczucia wdzięczności – dodał.

– Opłatek, który jest związany z Eucharystią przypomina nam o obowiązku wdzięczności i wobec Boga i wobec ludzi. Dlatego za to Bogu i ludziom dziękujemy – powiedział KAI arcybiskup.

W tym roku spotkania opłatkowe, w których bierze udział metropolita lubelski rozpoczęły się już 15 grudnia w Wydawnictwie Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”. W kolejny dniach abp Budzik brał udział w takich spotkaniach z pracownikami kurii metropolitalnej, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji i innych służb mundurowych oraz personelem i pacjentami Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.

W kalendarzu znalazło się także świąteczne śniadanie z pracownikami i wolontariuszami Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz spotkania w lubelskich mediach: TVP Oddział w Lublinie oraz w Radiu Lublin.

Również środowiska akademickiego zaprosiły metropolitę na swoje uroczystości świąteczne, a wśród nich Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -