20 stycznia
czwartek
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Aldo Cavalli nowym wizytatorem w Medjugoriu

Ocena: 5
536

Ojciec Święty mianował wizytatorem apostolskim o specjalnym charakterze dla parafii Medjugorie, na czas nieokreślony i ad nutum Sanctae Sedis, abp. Aldo Cavalli. Funkcję tę wcześniej – od 31 maja 2018 roku sprawował do swej śmierci (13 sierpnia 2021 r. ) abp Henryk Hoser SAC.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Abp Cavalli był dotychczas nuncjuszem apostolskim w Holandii i stałym przedstawicielem Stolicy Apostolskiej przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej.

18 października abp Cavalli skończył 75 lat. Urodził się w 1946 r. w Muggianico di Lecco, w Lombardii, w rodzinie piekarzy.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1971 r. w Bergamo. Ukończył studia na Papieskiej Akademii Kościelnej, a w 1979 r. wstąpił do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Mianowany nuncjuszem apostolskim, został wyświęcony na biskupa w 1996 roku, jako arcybiskup tytularny Vibo Valentia. Kierował nuncjaturami Wysp Świętego Tomasza i Książęcej (1996), Angoli (1997), Chile (2001), Kolumbii (2007), Libii i Malty (2013) oraz Holandii (2015).

Już w momencie nominacji abp. Hosera w 2018 roku, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej sprecyzowało, że rola wizytatora apostolskiego w Medjugoriu ma charakter wyłącznie duszpasterski. Polega na stałym i ciągłym towarzyszeniu wspólnocie parafialnej tego sanktuarium, położonego w Bośni i Hercegowinie oraz licznym wiernym, którzy udają się tam z pielgrzymką. W maju 2019 roku papież Franciszek zezwolił na pielgrzymki do Medjugoria, które od tego czasu mogą być oficjalnie organizowane przez diecezje i parafie, a nie tylko w formie prywatnej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 stycznia

Czwartek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. św. Fabiana, papieża i męczennika/ wsp. św. Sebastiana, męczennika
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 3,7-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter