12 lipca
niedziela
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

90 lat Niepokalanowa

Ocena: 0
227

W rocznicę założenia Niepokalanowa przez o. Maksymiliana Kolbego obejrzeć tam można wystawę zdjęć „Niepokalanów w Polsce i Japonii”.

Wystawa o dwóch bratnich klasztorach powstała ze współpracy artysty fotografa Shigemiego Yamahiry i o. Romana Soczewki, franciszkanina z Niepokalanowa, kierownika franciszkańskiego archiwum i kuratora wystawy. Tytuł nawiązuje do klasztoru założonego w Nagasaki przez o. Kolbego.

Na wystawie znajduje się 25 plansz zdjęciowych o wymiarach 80×60 cm. Prezentują m.in. figurę Matki Bożej, przed którą modlił się o. Kolbe, puszkę z prochami więźniów zamordowanych w KL Auschwitz, mogiłę Franciszka Gajowniczka, uratowanego przez św. Maksymiliana. O. Soczewka opatrzył zdjęcia fragmentami wypowiedzi o. Kolbego. Shigemi Yamahira, urodzony w Osace, od dziewięciu lat mieszka w Polsce, jest autorem kilku wystaw, fotografuje polskie kościoły i sanktuaria. Wystawa w Niepokalanowie wpisuje się w obchody 60. rocznicy wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Wystawę w Muzeum Papieskim w Niepokalanowie można zwiedzać codziennie do końca października. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 12 lipca

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Kto ma uszy, niechaj słucha!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 55,10-11; Ps 65,10-14; Rz 8,18-23; Mt 13,1-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter