4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

8 grudnia zapalmy świece

Ocena: 5
1769

Na znak solidarności z nienarodzonymi. – Ufamy, że modlitwa, jak i nasza solidarność z najsłabszymi, którzy nie mogą wypowiadać się we własnym imieniu, przyniesie obudzenie sumień i zmianę ustawodawstwa – podkreśla redaktor naczelny "Idziemy" ks. Henryk Zieliński.

W poprzednim numerze "Idziemy" (49/2016) zaproponowaliśmy Państwu, by 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapalić w oknie świecę na znak solidarności z nienarodzonymi, którzy nie mogą jeszcze występować w swojej obronie.

Pomysł zrodził się przy grobie św. Jana Pawła II, podczas Narodowej Pielgrzymki do Rzymu, w gronie obecnych tam dziennikarzy. W tym samym czasie w Polsce toczyła się burza medialna wokół projektu ustawy "Stop aborcji", zaproponowanej przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris i Fundację PRO – Prawo do życia.

Akcja jest nawiązaniem do świecy zapalanej przez św. Jana Pawła II w czasie stanu wojennego.

– Zastanawialiśmy się, co jeszcze można zrobić dla tych dzieci i wpadł nam do głowy pomysł, że skoro Jan Paweł II stawiał w grudniu świecę w duchu solidarności z narodem, który został stłamszony i nie miał prawa do wypowiadania się we własnym imieniu, którego pozbawiono jego podstawowych praw, to może my zacznijmy w ten sposób budować solidarność z nienarodzonymi, których prawa zostały potraktowane instrumentalnie – tłumaczy ks. Zieliński w rozmowie z KAI.

Duchowny podkreślił, że począwszy od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu wiernych rozpoczyna duchową adopcję, która ściśle łączy się z tematyką ochrony życia nienarodzonych.

– Ufamy, że zarówno modlitwa, jak i nasza solidarność z najsłabszymi, którzy nie mogą wypowiadać się we własnym imieniu, przyniesie obudzenie sumień i zmianę ustawodawstwa, szczególnie jeśli idzie o ochronę poczętych dzieci chorych. Nie chcemy wychodzić na ulicę, chcemy modlić się we własnych domach, a ta zapalona świeca ma być także świadectwem tej solidarności – podkreślił redaktor naczelny "Idziemy".

By dołączyć do akcji, należy o godzinie 21:00, przy zapalonej świecy, włączyć się do wspólnej modlitwy różańcowej, rozważając jedną tajemnicę różańca – Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny, prosząc o pomoc św. Jana Pawła II. – Może Bóg się nad nami zlituje i jeszcze raz nam pobłogosławi w upominaniu się już nie o nasze prawa, ale o prawa naprawdę najsłabszych – podsumował ks. Zieliński.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter