23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

700-lecie kanonizacji św. Tomasza z Akwinu

Ocena: 5
579

Obchody 700. rocznicy kanonizacji św. Tomasza z Akwinu będą okazją, by uznać z jednej strony skuteczne działanie Ducha Św. w dziejach Kościoła, a z drugiej, wielkoduszną odpowiedź człowieka, który przekonał się, że łaska nie pomniejsza naturalnych talentów, lecz je ożywia i udoskonala – napisał Papież do biskupów włoskich diecezji, które były miejscem narodzenia i śmierci tego wielkiego Doktora Kościoła.

fot.www.facebook.com/Akwinata/

Św. Tomasz urodził się w Roccasecca koło Akwinu, w pobliżu opactwa Monte Cassino, a zmarł w opactwie Fossanova ok. 100 km na południe od Rzymu. Tam też 18 lipca odbędą się rocznicowe uroczystości. Będzie w nich uczestniczył papieski wysłannik, którym został mianowany kard. Marcello Semeraro.

Franciszek przypomina, że dla św. Tomasza prawdy wiary nie są jedynie domeną intelektu, ale uzasadniają codzienną egzystencję i konkretne zaangażowanie w Kościele i społeczeństwie.


ZOBACZ TEŻ: Koronka do Krwawych Łez Maryi

 

Jako dobry dominikanin, Tomasz hojnie poświęcił się ewangelizacji, oddając się bez reszty modlitwie, poważnym i pełnym pasji studiom, imponującej twórczości teologicznej i kulturalnej, głoszeniu kazań i odpowiadaniu na prośby kierowane do niego przez jego zakon, władze kościelne i społeczeństwo.

Był człowiekiem zafascynowanym prawdą i dlatego nieustannie szukał Bożego oblicza. Za Janem Pawłem II, Franciszek przypomina, że dominikański doktor Kościoła bezinteresownie umiłował prawdę i dlatego może być nazywany „apostołem prawdy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 kwietnia

Wtorek, IV Tydzień wielkanocny
Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 24-26)
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter