2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wyruszy na szlak 5 sierpnia

Ocena: 4.8
407

Pod hasłem "Eucharystia daje życie" - 5 sierpnia wyjdzie ze stolicy na Jasną Górę 39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza, znana wcześniej pod nazwą Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin. Zainauguruje ją msza św. w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Zapisy w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie-Witolinie w dniach 1-4 sierpnia (godz. 17:00-20:00).

Wakacje nie są czasem odpoczynku od Boga i od wiary, wręcz przeciwne – są okazją do kontynuacji wspólnotowej i osobistej pracy formacyjnej, czasem rekolekcji i spotkań z Bogiem

- napisał w liście do wiernych ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński zachęcając do wzięcia udziału w 39. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej. Poprosił on kapłanów, aby "wielkodusznie poświęcili swój czas, udając się ze swoimi parafianami na pątniczy szlak".

Szczególnie młodzi ludzie potrzebują obecności duszpasterza, który swoją obecnością pomaga przezwyciężyć opory przed wyruszeniem na trasę. Zawiązane podczas wspólnej drogi przyjaźnie i duchowe więzi z pewnością zaowocują w dalszej pracy duszpasterskiej, kiedy po wakacjach wrócimy do codziennego rytmu roku liturgicznego

- wskazał bp Kamiński.

39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza, znana wcześniej pod nazwą Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin, odbędzie się w tym roku pod hasłem "Eucharystia daje życie".

Pątnicy wyruszą ze stolicy 5 sierpnia z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, po liturgii o godz. 7.00. Eucharystii będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński. Do pokonania będą mieli 315 km. Trasa biegnie przez: Glinki, Warkę, Białobrzegi, Odrzywół, Ogonowice, Fałków, Kluczewsko, Podlesie, Małusy Wielkie, do Częstochowy.

Pątnicy dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia.

Praska Pielgrzymka Rodzin dzieli się na osiem grup różniących się wiekiem i dynamiką. Obok młodzieży akademickiej spory odsetek stanowią rodziny, które wyruszają z małymi dziećmi. Najmłodsi pątnicy zawsze szli w grupie nazywanej "białaskami", którą opiekowali się alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. 16 lat temu podążyła na Jasną Górę wraz z nią Ogólnopolska Pielgrzymka Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku strażacy pójdą pod hasłem "Z Maryją wołamy o pokój".

+++++

Dla tech, którzy nie mogą fizycznie wyruszyć na pielgrzymi szlak możliwe jest także DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE. Polega ono na duchowym towarzyszeniu pielgrzymom w dniach trwania pielgrzymki, czyli od 5 do 14 sierpnia. W aplikacji Bonafide można śledzić trasę pielgrzymki.

Warunki duchowego pielgrzymowania:

        - uczestniczyć we Mszy Świętej lub przyjąć duchowo Komunię Świętą
        - odmówić Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego
        - odprawić Drogę Krzyżową w piątek
        - rozważyć fragment Ewangelii przypadający na dany dzień
        - podjąć chociażby drobne wyrzeczenie w intencji pielgrzymów
        - odmówić Akt Ofiarowania Niepokalanemu Sercu Maryi:

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!
Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam.
Ochotnym sercem oddaję się Tobie w macierzyńską niewolę miłości.
Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką.
Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna, i zawsze zwyciężasz.
Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

Na adres mailowy www.pielgrzymkarodzin.waw.pl można zgłaszać swoje intencje, które idący na Jasną Górę pątnicy będą powierzać Matce Bożej w codziennym Różańcu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter