15 sierpnia
środa
Napoleona, Stelii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

377. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski na KUL

Ocena: 0
275

Archidiecezja lubelska po raz pierwszy będzie miała okazję być gospodarzem zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Miejscem spotkania KEP 13 i 14 października będzie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100. rocznicy utworzenia uczelni.

fot. Wikipedia, CC BY-SA 3.0


– Podczas pobytu w Lublinie księża biskupi odwiedzą Kaplicę Trójcy Świętej, nowe sanktuarium diecezjalne Matki Bożej Latyczowskiej, a także wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych, np. w koncercie – powiedział w rozmowie z KAI ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej. Jak dodał, zbliżające się dni będą czasem dziękczynienia za 100 lat pięknej, chociaż burzliwej historii uniwersytetu. – Będziemy wypraszać Boże łaski na następne 100 lat służenia Bogu i Ojczyźnie – podkreślił rzecznik.

Ks. Jaszcz zwrócił uwagę, że dla wielu z biskupów pobyt w Lublinie będzie miał także wymiar sentymentalny, ponieważ duża część z nich studiowała oraz wykładała na KUL-u.

W kościele akademickim KUL 14 października o 8.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, natomiast homilię wygłosi prymas abp Wojciech Polak.

Dzień później Mszą świętą w lubelskiej archikatedrze abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, zainauguruje nowy rok akademicki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Konferencja Episkopatu Polski jest jednostką powstałą z inicjatywy Stolicy Apostolskiej z siedzibą w Warszawie. Jej członkami są prymas Polski, arcybiskupi oraz biskupi, jak również biskupi obrządku bizantyjsko – ukraińskiego. Zebrania plenarne KEP odbywają się trzy razy do roku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI