29 listopada
niedziela
Blazeja, Saturnina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

30 lat duchowej adopcji

Ocena: 0
394

Msza Święta pod przewodnictwem bp. Michała Janochy w kościele Paulinów na warszawskim Nowym Mieście była w miniony weekend głównym punktem dwudniowych obchodów 30-lecia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Ta znana dziś na całym świecie inicjatywa zrodziła się właśnie w tym kościele.

fot. Jacek Kalinowski

W homilii bp. Janocha, nawiązując do biblijnego opisu świata, przypomniał, że człowiek pośród wszystkich stworzonych bytów ma szczególne miejsce i rolę. – Umieszczony jest ponad światem zwierząt, a poniżej świata bytów subtelnych – niewidzialnych aniołów. O wyjątkowości i niepowtarzalności człowieka stanowi to, co odróżnia go od zwierząt i od aniołów – powołanie do twórczości. Tylko człowiek, jako istota cielesno-duchowa obdarzona rozumem i wolnością, wezwany jest do kontynuacji dzieła samego Stwórcy – mówił kaznodzieja. O idei Duchowej Adopcji powiedział, że bierze się ona z przekonania lub wiary, że wszyscy ludzie są współ-istotą, tzn. są powiązani niewidzialnymi więzami wynikającymi z danej nam przez Boga natury i powołania.

Po homilii nastąpiły obrzędy przyrzeczenia Duchowej Adopcji, którą podjęło sto osób, w tym osiem po raz pierwszy.

Adopcja Duchowa polega na osobistym zobowiązaniu, by przez dziewięć miesięcy modlić się o ocalenie życia dziecka, którego rodzice myślą o aborcji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 29 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie.
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 63,16b-17.19b;64,2b-7; Ps 80,2ac i 3b.15-16.18-19; 1 Kor 1,3-9; Mk 13,33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Czuwajcie! - komentarz tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter