29 października
czwartek
Euzebii, Wioletty, Felicjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

27. Memoriał Szachowy im. bł. abp Antoniego Nowowiejskiego

Ocena: 0
497

Krystian Kuźmicz z Warszawy został zwycięzcą 27. Memoriału Szachowego im. bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego, który odbył się w Gąbinie koło Płocka, pod patronatem biskupa płockiego Piotra Libery. Wzięło w nim udział 48 szachistów z Polski i zagranicy.

fot. Pixabay.com

Rozgrywki szachowe odbywały się na terenie hali sportowej Gimnazjum w Gąbinie – systemem szwajcarskim (7 rund, tempo gry 30 minut na zawodnika). Wzięło w nim udział 48 zawodników z wielu miast w Polsce (m.in. Płocka, Warszawy, Bydgoszczy, Sochaczewa), a także z zagranicy (Serbii i Ukrainy).

Zwyciężył Krystian Kuźmicz z Warszawy, na drugim miejscu usytuował się Mariusz Duch z Płocka, a na trzecim Bartłomiej Heberla z Warszawy. Najlepszą z kobiet-szachistek była na 20 miejscu Maria Malicka z Warszawy. Natomiast najlepszą zawodniczką z Gąbina – miasta organizatora, była na 21 miejscu Aleksandra Szczypawka z Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mikołaj”.

Inicjatorem 27. Memoriału Szachowego im. bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego był Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Mikołaj”, przy parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie z księdzem proboszczem Józefem Szczecińskim. Głównym sędzią turnieju był Paweł Flak z Płocka.

– Turniej odbył się na wysokim poziomie, uczestniczyło w nim wielu utytułowanych zawodników. Zdarzyło się jednak wiele niespodzianek: kilku bardzo dobrym zawodnikom nie udało się wygrać. Poza tym jeden z zawodników – Artur Wolf z Płocka, podwyższył swoją kategorię szachową – relacjonował sędzia zawodów.

Pasterz Kościoła płockiego abp Antoni Julian Nowowiejski został aresztowany przez Niemców w 1940 r. Był internowany w Słupnie koło Płocka, następnie więziony w piwnicy budynku obecnego ratusza w Płocku, a później w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Działdowie. Zmarł śmiercią męczeńską prawdopodobnie 28 maja 1941 roku, mając 83 lata, 60 lat kapłaństwa i 33 lata biskupstwa. Do dziś nie ustalono miejsca jego spoczynku. Dnia 13 czerwca 1999 r. w Warszawie Jan Paweł II postawił go na czele 108 beatyfikowanych Męczenników II wojny światowej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter