24 kwietnia
środa
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

27. Memoriał Szachowy im. bł. abp Antoniego Nowowiejskiego

Ocena: 0
855

Krystian Kuźmicz z Warszawy został zwycięzcą 27. Memoriału Szachowego im. bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego, który odbył się w Gąbinie koło Płocka, pod patronatem biskupa płockiego Piotra Libery. Wzięło w nim udział 48 szachistów z Polski i zagranicy.

fot. Pixabay.com

Rozgrywki szachowe odbywały się na terenie hali sportowej Gimnazjum w Gąbinie – systemem szwajcarskim (7 rund, tempo gry 30 minut na zawodnika). Wzięło w nim udział 48 zawodników z wielu miast w Polsce (m.in. Płocka, Warszawy, Bydgoszczy, Sochaczewa), a także z zagranicy (Serbii i Ukrainy).

Zwyciężył Krystian Kuźmicz z Warszawy, na drugim miejscu usytuował się Mariusz Duch z Płocka, a na trzecim Bartłomiej Heberla z Warszawy. Najlepszą z kobiet-szachistek była na 20 miejscu Maria Malicka z Warszawy. Natomiast najlepszą zawodniczką z Gąbina – miasta organizatora, była na 21 miejscu Aleksandra Szczypawka z Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mikołaj”.

Inicjatorem 27. Memoriału Szachowego im. bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego był Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Mikołaj”, przy parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie z księdzem proboszczem Józefem Szczecińskim. Głównym sędzią turnieju był Paweł Flak z Płocka.

– Turniej odbył się na wysokim poziomie, uczestniczyło w nim wielu utytułowanych zawodników. Zdarzyło się jednak wiele niespodzianek: kilku bardzo dobrym zawodnikom nie udało się wygrać. Poza tym jeden z zawodników – Artur Wolf z Płocka, podwyższył swoją kategorię szachową – relacjonował sędzia zawodów.

Pasterz Kościoła płockiego abp Antoni Julian Nowowiejski został aresztowany przez Niemców w 1940 r. Był internowany w Słupnie koło Płocka, następnie więziony w piwnicy budynku obecnego ratusza w Płocku, a później w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Działdowie. Zmarł śmiercią męczeńską prawdopodobnie 28 maja 1941 roku, mając 83 lata, 60 lat kapłaństwa i 33 lata biskupstwa. Do dziś nie ustalono miejsca jego spoczynku. Dnia 13 czerwca 1999 r. w Warszawie Jan Paweł II postawił go na czele 108 beatyfikowanych Męczenników II wojny światowej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter