3 lutego
piątek
Blazeja, Oskara
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

17-19 listopada: II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny

Ocena: 4.6
241

Od 17 do 19 listopada na krakowskich Białych Morzach odbywać będzie się II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny. Towarzyszy mu hasło „Małżeństwo – wybór czy dar?”. Zapisy zostały przedłużone, a zainteresowani mogą wyrazić chęć udziału w wydarzeniu do 14 listopada.

grafika: episkopat.pl

To druga edycja Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny. Po sukcesie pierwszej odsłony wydarzenia, poświęconej aktualności encykliki Pawła VI „Humanae vitae”, tegorocznemu kongresowi, który odbędzie się od 17 do 19 listopada w Centrum św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach, towarzyszy pytanie „Małżeństwo – wybór czy dar?”.

II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny jest inicjatywą wielowymiarową. Organizatorzy podkreślają, że istotny jest zarówno jej intelektualny, jak i duchowy charakter. Dlatego właśnie zaproszenie kierowane jest do środowisk naukowych oraz doktorantów, którzy mogą wziąć udział w sesji posterowej, ale także do młodych, którzy czują się powołani do małżeństwa, narzeczonych czy par w pierwszych latach po ślubie. Duszpasterz rodzin archidiecezji krakowskiej podkreśla, że szczególnie zależy mu, aby pomóc dobrze przeżywać sakrament małżeństwa.

Dzisiaj młody człowiek potrzebuje wsparcia i drogowskazów. Nauka Kościoła ciągle aktualna, żywa. Ludzie młodzi, narzeczeni, małżonkowie stanowią szczególną troskę Kościoła

– tłumaczy ks. dr  Paweł Gałuszka.

Prelegenci pochodzą z całego świata. Do Krakowa przybędą m.in. były prefekt Kongregacji Nauki i Wiary, kard. Gerhard Müller, prof. Janet Smith z Sacred Heart Major Seminary w Detroit, były Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba, Carl Anderson czy ks. prof. Jose Granados. Wykłady przygotowali również m.in. prof. Stanisław Grygiel wraz z żoną Ludmiłą, o. prof. Jarosław Kupczak, Elżbieta Rafalska czy prof. Iwona Przybył.

Wciąż można wyrazić chęć udziału w wydarzeniu. Zapisy zostały przedłużone i potrwają do 14 listopada br. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kongresrodzin.pl, a także pod adresem e-mailowym kongres@diecezja.pl.

Organizatorami kongresu są Wydział Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz archidiecezja krakowska. Patronem II Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny oraz jego inicjatorem jest metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 lutego

Piątek, IV tydzień zwykły
Będę szukał oblicza Twego, Panie. *
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 6, 14-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.1

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter