17 stycznia
piątek
Antoniego, Rościsława, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody w Diecezji Warszawsko-Praskiej

Ocena: 5
1325

W Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczynają się centralne uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszym wydarzeniem w ramach obchodów będzie Msza Święta w intencji zmarłych kapłanów, których życie i śmierć przyczyniały się do pogłębienia wiary oraz poszerzenia wolności Polaków, w Konkatedrze na Kamionku.

fot. Pixabay, CC0

- Bardzo wiele instytucji – od szczebla centralnego aż po najmniejsze wspólnoty – podjęło wysiłek upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości. Zapraszam do udziału w uroczystościach diecezjalnych – zachęca biskup Romuald Kamiński.

Program centralnych obchodów z udziałem Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego:

  • 3 listopada, sobota, godzina 18.00: Msza Święta w intencji zmarłych kapłanów, których życie i śmierć przyczyniały się do pogłębienia wiary oraz poszerzenia wolności Polaków – Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku (po Eucharystii nastąpi procesja po przykościelnym cmentarzu)
  • 4 listopada, niedziela, godzina 12.30: Msza Święta w intencji ofiar Rzezi Pragi w 224. rocznicę tego tragicznego wydarzenia – Katedra św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika
  • 10 listopada, sobota, godzina 16.00: koncert Chóru „Musica Sacra” Katedry Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem Pawła Łukaszewskiego – Katedra św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika
  • 11 listopada, niedziela, godzina 18.00: Uroczysta Msza Święta w 100-lecie odzyskania niepodległości – Katedra św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika.

Szczególną datą w programie obchodów jest 9 listopada. Ten dzień w parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej będzie przeznaczony na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny.

- Taka forma modlitwy w wyciszeniu pozwala najpełniej zobaczyć, jak wielkimi darami zostaliśmy obdarzeni poprzez odzyskanie niepodległości. Możemy również dostrzec, jak wielkie zadania stoją przed nami i jak wielka spoczywa na nas odpowiedzialność za niepodległość, wolność, rozwój i szacunek do Ojczyzny – zaznacza biskup Romuald Kamiński.

Obok uroczystości centralnych z udziałem Biskupa Warszawsko-Praskiego również w wielu parafiach organizowane są wydarzenia mające na celu uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 stycznia

Mówię ci: Wstań, weź swoje nosze i idź do swego domu!
Dziś w Kościele: piątek, I tydzień zwykły, wspomnienie św. Antoniego, opata
Czytania liturgiczne (rok A, II): 1Sm 8,4-7.10-22a; Ps 89 (88),16-19; Mk 2,1-12
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -