7 kwietnia
wtorek
Rufina, Celestyna, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody w Diecezji Warszawsko-Praskiej

Ocena: 5
1493

W Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczynają się centralne uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszym wydarzeniem w ramach obchodów będzie Msza Święta w intencji zmarłych kapłanów, których życie i śmierć przyczyniały się do pogłębienia wiary oraz poszerzenia wolności Polaków, w Konkatedrze na Kamionku.

fot. Pixabay, CC0

- Bardzo wiele instytucji – od szczebla centralnego aż po najmniejsze wspólnoty – podjęło wysiłek upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości. Zapraszam do udziału w uroczystościach diecezjalnych – zachęca biskup Romuald Kamiński.

Program centralnych obchodów z udziałem Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego:

  • 3 listopada, sobota, godzina 18.00: Msza Święta w intencji zmarłych kapłanów, których życie i śmierć przyczyniały się do pogłębienia wiary oraz poszerzenia wolności Polaków – Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku (po Eucharystii nastąpi procesja po przykościelnym cmentarzu)
  • 4 listopada, niedziela, godzina 12.30: Msza Święta w intencji ofiar Rzezi Pragi w 224. rocznicę tego tragicznego wydarzenia – Katedra św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika
  • 10 listopada, sobota, godzina 16.00: koncert Chóru „Musica Sacra” Katedry Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem Pawła Łukaszewskiego – Katedra św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika
  • 11 listopada, niedziela, godzina 18.00: Uroczysta Msza Święta w 100-lecie odzyskania niepodległości – Katedra św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika.

Szczególną datą w programie obchodów jest 9 listopada. Ten dzień w parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej będzie przeznaczony na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny.

- Taka forma modlitwy w wyciszeniu pozwala najpełniej zobaczyć, jak wielkimi darami zostaliśmy obdarzeni poprzez odzyskanie niepodległości. Możemy również dostrzec, jak wielkie zadania stoją przed nami i jak wielka spoczywa na nas odpowiedzialność za niepodległość, wolność, rozwój i szacunek do Ojczyzny – zaznacza biskup Romuald Kamiński.

Obok uroczystości centralnych z udziałem Biskupa Warszawsko-Praskiego również w wielu parafiach organizowane są wydarzenia mające na celu uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 kwietnia


«Co masz uczynić, czyń prędzej!»

Dziś w Kościele: Wtorek w Wielkim Tygodniu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 49,1-6; Ps 71,1-6b.15.17; J 13,21-33.36-38
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter