12 lipca
niedziela
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Zlot aniołów" w Zielonce koło Warszawy

Ocena: 0
287

Uroczysta msza święta, wspólny posiłek, koncert, gry i zabawy, parada ulicami miasta... Wszystko pod patronatem Komisji Episkopatu Polski. Fundacja Polska Raoula Follerou zaprasza na spotkanie "Wszystkie Anioły Małej Ani".

fot. M.Szałata

Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza w niedzielę 27 października do Zielonki koło Warszawy na XVII Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły Małej Ani”. To spotkanie, organizowane pod patronatem Komisji Episkopatu Polski, ma swoją historię.

 

Francuski podróżnik i poeta

 

Raoul Follereau żył w latach 1903 - 1977. Pochodził z Francji. Był filozofem, dziennikarzem, poetą i podróżnikiem. Jako młodu człowiek założył kilka dzieł  katolickich, takich jak Akademia Młodych, Liga Łacińska, czy Zakon Miłosierdzia. Podczas swoich licznych podróży zetknął się z plagą trądu. Troska o trędowatych stała się jego życiowym zadaniem.

Ulituj się nad trędowatymi,do których tak często uśmiechałeś się, gdy chodziłeś po ziemi, nad milionami trędowatych, którzy wyciągają ku Twojemu Miłosierdziu dłonie bez palców, ręce bez dłoni… I wybacz nam,że na zbyt długi czas zostawiliśmy ich samym sobie, powodowani haniebnym strachem…

 pisał Raoul w swojej Modlitwie za Ubogich Świata. Fundacja Polska Raoula Follereau kultywuje myśl misyjną francuskiego Sługi Bożego i dział na rzecz trędowatych, jak i w ogóle biednych, pokrzywdzonych. Jest organizacją non-profit.

 

Mała Ania

 

Jednym z dzieł związanych z Fundacją są "zloty aniołów", czyli spotkania dzieci niepełnosprawnych. Odbywają się one w rocznice śmierci Ani Szałaty, inicjatorki Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci. Ania Szałata zmarła w wieku dwunastu lat, jednakże przedtem wyszła z inicjatywą, by niepełnosprawne dzieci ofiarowywały swoje trudy w intencji misji.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się 27 października 2019 roku w  Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce koło Warszawy od uroczystej mszy świętej. Na niej dzieci złożą deklarację przystąpienia do Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci. Po mszy świętej odbędzie się wspólny posiłek, gry, zabawy, koncert kapeli Drewutnia z Lublina i parada dzieci kierowana przez asystę z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz orkiestrę dęta z Pułtuska. Spotkanie skończy się finałowym apelem z harcerskim ogniskiem w parku miejskim przy krzyżu upamiętniającym śmierć Ani Szałaty. Tam też niepełnosprawne dzieci przekażą na ręce przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji doroczny apel do kierowców.

To wspaniała okazja do wspólnej modlitwy, zabawy i po prostu spotkania ośrodków, rodzin i dzieci, które chcą ofiarować trudy związane z niepełnosprawnością na rzecz misji i misjonarzy

piszą organizatorzy.

Spotkanie współorganizują władze miasta Zielonka, powiatu wołomińskiego, a także Uniwersytet Otwarty UKSW i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Zgłoszenia grup należy kierować mailowo na adres: fundacja@szalata.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 12 lipca

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Kto ma uszy, niechaj słucha!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 55,10-11; Ps 65,10-14; Rz 8,18-23; Mt 13,1-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter