4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Wolni od niemocy" - rekolekcje dla mężczyzn

Ocena: 0
2073

Wspólnota Przymierze Wojowników zaprasza mężczyzn na rekolekcje adwentowe "Wolni od niemocy". Nauki duchowe potrwają od 14-17 grudnia w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie (ul. Przewodowa 15/21).

2015-12-09 20:26
mz / Warszawa (KAI)
fot. mat. pras.

Patronat nad rekolekcjami objął ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser SAC.

"Będziemy wyzwalać moc, którą wlał Bóg w nasze męskie serce, mierząc się z tym, co nas zniewala: mamoną, zranieniami, nieczystością" – zapowiadają organizatorzy.

Konferencje każdego dnia o godz. 19.15 poprowadzą ks. Piotr Paweł Łapa, Michał Piekara i Mariusz Marcinkowski.

Ks. Łapa, góral z pochodzenia, misjonarz, jest kapelanem głównym Przymierza Wojowników, duszpasterzem Młodych Gniewnych, zaangażowanym m.in. w projekty Spełnij Jedno Marzenie i Wielka Kumulacja Łaski. Na co dzień posługuje w parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie (ul. Broniewskiego 44). Piekara i Marcinkowski to liderzy główni Przymierza Wojowników, mężowie i ojcowie, zaangażowani w posługę narzeczonym i małżonkom. Pierwszy jest autorem książek i psychoterapeutą, drugi – teologiem, trenerem rozwoju osobistego, twórcą projektu Przepis na Miłość.

– Te rekolekcje to wizytówka naszej wspólnoty. Przez cztery wieczory będziemy się pochylać nad kolejnymi obszarami walki w życiu mężczyzny. Jeżeli nie zostaną one uświadomione, przepracowane, uporządkowane, mogą powodować problemy w pełnym przeżywaniu męskości – mówi Marcinkowski.

Jako pierwszy zostanie podjęty temat stosunku do pieniędzy. – Jak dotąd kultura pokazuje nam, że troska o byt materialny rodziny to męskie zadanie. Dlatego poprzez sukcesy zawodowe, finansowe, wartościujemy się jako mężczyźni. Pieniądz staje się często symbolem pewnej władzy w naszym życiu. Pytanie, czy jesteśmy wolni od tego, co materialne? Jezus mówi, że nie można służyć dwóm panom – albo Bóg, albo mamona. W czym pokładam swoją ufność? Czy poczucie bezpieczeństwa dają mi dobra materialne, czy są gwarancją dla mojego życia? – opisuje Marcinkowski.

Wtorkowa konferencja będzie dotyczyła zranień w relacjach z innymi ludźmi, zwłaszcza w relacji z ojcem, która często przekłada się na relację z Bogiem. W środę tematem będzie męska seksualność i nieczystość. – Problem ten dotyka większości mężczyzn, a bardzo osłabia siłę woli, charakter, godzi w bycie mężem i ojcem – zaznacza lider główny PW.

– Czwartego dnia będzie Eucharystia pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC, z tematem dotyczącym wyzwolenia, na której wspólnie ofiarujemy Bogu nasze zranienia i trudności – zapowiada Marcinkowski.

Przymierze Wojowników to katolicka wspólnota mężczyzn, opierająca się na 4 Prawdach Wojownika. Formacja w PW koncentruje się na rozwoju wiary, podejmowaniu odpowiedzialności za siebie i innych, dojrzewaniu do bycia mężem i ojcem, wierności wartościom. Więcej informacji na stronie www.przymierzewojownikow.pl.

Patronat nad rekolekcjami objął abp Henryk Hoser SAC. Patronat medialny sprawują media diecezji warszawsko-praskiej: Tygodnik „Idziemy”, Radio Warszawa i Salve TV.

Strona rekolekcji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/148425322185472/

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter