13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Prawda Krzyż Wyzwolenie - ks. Blachnicki w służbie narodu" - koncert w setną rocznicę urodzin Sługi Bożego

Ocena: 0
471

Ruch Światło-Życie zaprasza 14 października do Sosnowca na multimedialne widowisko słowno-muzyczne pt. „Prawda Krzyż Wyzwolenie – ks. Blachnicki w służbie narodu”, poświęcone Słudze Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu. Udział w koncercie jest bezpłatny.

grafika: oaza.pl

Koncert odbędzie się od godz. 19.15 w Sali Koncertowo-Widowiskowej Muza w Sosnowcu (ul. Warszawska 2). Będzie to widowisko multimedialne, zrealizowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii scenografii multimedialnej, światła i dźwięku, w którym weźmie udział cała rzesza znakomitych artystów. Wśród nich: Basia Pospieszalska, Agnieszka Cudzich, Natalia Kawalec, Paweł Dusza, Dariusz Kowalski, Michał Chorosiński, Tomas Sanchez, Marcin Pospieszalski, Robert Cudzich, Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Krzysztof Iwaneczko oraz zespół Full Power Spirit, kwartet smyczkowy, a także Chór Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie. Ruchu, którego założycielem jest właśnie bohater omawianego wydarzenia, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Celem wydarzenia jest ukazanie osobowości ks. Franciszka Blachnickiego jako wychowawcy młodzieży, animatora, proroka i patrioty, którego działalność miała ogromny wpływ na budowanie i wzmacnianie niepodległej Polski. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. "Dlatego jest to doskonała okazja do przybliżenia sylwetki człowieka, który większość życia poświęcił na służbie drugiemu człowiekowi i prowadzeniu go ku prawdziwej wolności" - tłumaczą organizatorzy.

Ks. Franciszek Blachnicki to założyciel Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodu i Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji Światło-Życie oraz inicjator Krucjaty Wstrzemięźliwości. Z powodu walki z okupantem podczas II wojny światowej, został uwięziony w Auschwitz, a następnie skazany na śmierć. Uniewinniony, po wojnie sprzeciwiał się władzy komunistycznej, za co trafił do więzienia w Katowicach, a po wyjeździe za granicę był poszukiwany listem gończym. Zmarł w 1987 r. w zachodnioniemieckim Carlsbergu. Zaledwie kilka lat po jego śmierci, w 1995 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. W tym roku obchodzona jest 100. rocznica jego urodzin.

Pieczę nad tym artystycznym wydarzeniem będzie trzymał Marcin Pospieszalski – kierownik muzyczny widowiska, który wraz z aktorem, Dariuszem Kowalskim opracował także cały scenariusz wydarzenia.

Udział w koncercie jest darmowy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu organizatorzy proszą o kontakt na adres: biuro@muzadei.pl w celu zapisania się na listę, według której wydawane będą bezpłatne wejściówki w dniu koncertu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Muza Dei – Centrum Nowej Kultury, która na sztandary swojej działalności przyjęła hasło, głoszone właśnie przez ks. Blachnickiego – Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota, Nowa Kultura.

Więcej informacji na stronie www.muzadei.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter