28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papieża nie będzie na Anioł Pański

Ocena: 0
397

Prof. Sergio Alfieri podczas konferencji prasowej w Klinice Gemelli powiedział, że rekonwalescencja papieża przebiega prawidłowo, ale lekarze zasugerowali mu, aby jutro powstrzymał się jeszcze od publicznej modlitwy Anioł Pański. Franciszek odmówi ją prywatnie w swym szpitalnym pokoju. Kto zechce, będzie mógł się łączyć duchowo – dodał watykański rzecznik.

fot. VaticanNews

 Prof. Alfieri szczegółowo poinformował dziennikarzy o wszystkich parametrach zdrowotnych pacjenta. Wyjaśnił, dlaczego lekarze odradzają mu ruch i szybki powrót do Watykanu, by nie nadwyrężać świeżych blizn po operacji. Chcieliby, by Franciszek pozostał w szpitalu jeszcze tydzień. Dodał zarazem, że Papież nie jest pacjentem, któremu można cokolwiek nakazać. My tylko sugerujemy, decyzję podejmuje sam – mówił włoski chirurg, żartując, że 86 lat to Papież ma wyłącznie w dowodzie osobistym, a mentalnością bliżej mu do 60-latka. On już teraz planuje, co zrobi po powrocie ze szpitala, gdzie pojedzie. To nie jest typowy pacjent w jego wieku, który po powrocie do domu siądzie w fotelu i będzie odpoczywał. On wróci do pracy, będzie kierował całym Kościołem i dlatego chcemy, aby wrócił w pełni sił – dodał prof. Alfieri.

Zapewnił zarazem, iż Papież nie ma żadnych problemów z sercem czy układem oddechowym. Został przebadany i jest zdrowy – powiedział prof. Alfieri. Mówiąc szczegółowo o stanie zdrowia Ojca Świętego, podał, że wszystkie kroplówki zostały już zawieszone w ostatnich dniach, a Papież odżywia się dietą półpłynną. Nie ma gorączki i pozostaje stabilny hemodynamicznie. Wyniki pooperacyjnego badania krwi i RTG klatki piersiowej są prawidłowe.

Ojciec Święty przechodzi ostrożną rekonwalescencję, która ma na celu zmniejszenie obciążenia ściany brzucha, aby umożliwić optymalne gojenie się wszczepionej siatki protetycznej i naprawy powięzi mięśniowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Papież o zapale ewangelizacyjnym

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter