3 czerwca
środa
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Nowe wyzwania potrzebują nowych ewangelizatorów"

Ocena: 0
2527
"Ludzi z sercem wolnym od zapatrzenia w siebie, rozchwianej emocjonalności i zgorzknienia" – pisze do swoich współbraci prowincjał redemptorystów o. Janusz Sok.
20150315 22:35
awo / Warszawa (KAI), mz
 
15 marca redemptoryści wspominają uroczyście św. Klemensa Hofbauera, zwanego apostołem Warszawy i Wiednia.

Z tej okazji przełożony Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela przywołując przykład św. Klemensa w liście przypomina swoim współbraciom, że najważniejsze na drodze powołania jest to, aby Jezus był ich pierwszym Nauczycielem i Mistrzem. "Powierzając się orędownictwu św. Klemensa módlmy się zatem o wierność Chrystusowi, Kościołowi i naszej rodzinie zakonnej. Módlmy się także o gorliwość apostolską i wiarę. Niech jego słowa: «Odwagi. Bóg wszystkim rządzi» będą dla nas zachętą do radosnego przeżywania naszego powołania" – zachęca polskich redemptorystów ich przełożony.

Zdaniem prowincjała, „odwaga mierzenia się z nowymi wyzwaniami potrzebuje żywej więzi z Jezusem, podtrzymywanej przez żar modlitwy”. "Tu bowiem nie o spektakularne akcje pastoralne chodzi, ale o mocną więź z Chrystusem Odkupicielem człowieka. Kto Go spotkał i pokochał, nie może milczeć. Kto Mu zawierzył, umie stawać wobec wyzwań. Kto Mu zaufał ten w radości i entuzjazmie przeżywa każdy dzień bez względu na wiek i okoliczności życia" – wyjaśnia o. Sok.

Obecnie redemptoryści prowadzą w Polsce 16 parafii i opiekują się sanktuariami: Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie i Toruniu, Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie, Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim, Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Osuchowej k. Wyszkowa oraz sanktuarium Świętego Krzyża w Braniewie. Prowadzą też wydawnictwo i kwartalnik teologiczno-duszpasterski „Homo Dei”, rocznik naukowy „Studia redemptorystowskie”. Od kilkunastu lat najbardziej znanymi dziełami Zgromadzenia są Radio Maryja, TV Trwam oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Prowincja polska prowadzi również własne międzynarodowe i dwuobrządkowe Wyższe Seminarium Duchowne w Tuchowie i ma nowicjat w Lubaszowej.

W 78 krajach świata pracuje obecnie około 5,3 tys. redemptorystów.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Środa, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Jestem Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Bogiem nie umarłych, lecz żywych.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Tm 1,1-3.6-12; Ps 123,1b-2; Mk 12,18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter