19 sierpnia
poniedziałek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Niosłem was na skrzydłach orlich". Msza w intencji lotników

Ocena: 0
34

Mszę Świętą w intencji lotników odprawił biskup Romuald Kamiński w niedzielę 2 grudnia w Sanktuarium Ojca Pio na ul. Fieldorfa 1. 

fot. Maciej Buda

W uroczystości uczestniczyły delegacje lotników oraz orkiestra lotnicza. W kazaniu adwentowym biskup zwrócił uwagę, aby wystrzegać się hałasu i szumu informacyjnego. Przeszkadza on bowiem w łączności z Bogiem. Duchowny zalecił wyciszenie oraz słuchanie subtelnego głosu Pana. Kapłan namawiał, aby wzmacniać innych w wierze i traktować to jako przywilej. W kontekście nowego roku liturgicznego biskup przypomniał o niezwykle ważnej roli sakramentu bierzmowania. Stwierdził, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wagi tego wydarzenia.

Kapłan wspomniał tragiczny wypadek samolotu w latach osiemdziesiątych, kiedy zginęła m.in. Anna Jantar. Po tym wydarzeniu odbyła się po raz pierwszy Msza Święta z oficjalną delegacją lotniczą. Tamtej pamiętnej Eucharystii przewodniczył kardynał Stefan Wyszyński. Wśród Polaków występowała wtedy bardzo duża potrzeba jedności. Od tego momentu rozpoczęła się w tym środowisku tradycja wspólnej modlitwy. Po liturgii biskup Romuald Kamiński otrzymał, w podziękowaniu za poprowadzenie uroczystości, specjalny, miniaturowy model samolotu. Na zakończenie lotnicy spotkali się z biskupem na uroczystej wieczerzy.
 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

"... przyjdź i chodź za Mną!"

Dziś w Kościele: poniedziałek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 2,11-19, Ps 106 (105),34-...44, Mt 19,16-22
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -