2 lipca
sobota
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Miłość małżeńska i rodzina na przełomie epok"

Ocena: 0
387

Trwają przygotowania do Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się od 22 do 26 czerwca zarówno w Rzymie, jak i na szczeblu lokalnym w diecezjach na świecie. Swoistym przewodnikiem w drodze ma być wydana ostatnio książka bp. Lorenza Leuzziego pt. „Miłość małżeńska i rodzina na przełomie epok” stawiajaca tezę o przełomie epok jako czasie ponownego odkrywania daru małżeństwa i rodziny. Przypomina ona główne elementy papieskiego nauczania o rodzinie od Humanae vitae Pawła VI po Amoris laetitia Franciszka.

Fot. Vatican Media - papież Franciszek z rodzinami

Rozmawiając z Radiem Watykańskim, bp Leuzzi zauważa, że aktualna zmiana epoki to również czas ponownego odkrywania rodziny. Przypomina on, że przez kilkadziesiąt lat społeczeństwo nie interesowało się tą kwestią. W ostatnich latach coś zaczyna się zmieniać i Kościół ma w tym odegrania ważną rolę.

Wydaje mi się, że naszym zadaniem jest ukazywanie roli miłości małżeńskiej i rodziny zarówno w społeczeństwie, jak i w życiu Kościoła, jako szczególnego powołania. Życie małżeńskie pozornie wydaje się czym obcym dla naszego społeczeństwa

– mówi papieskiej rozgłośni bp Leuzzi.

Wiadomo jednak, że jeśli zależy nam budowaniu braterstwa, to musimy też ponownie docenić rolę małżeństwa i rodziny. To jest bowiem fundament godności człowieka. To tam doświadcza on miłości i przekonuje się, że każdy z nas ma wartość sam w sobie, a nie ze względu na coś innego. Tego uczą rodziny. Kościół musi o tym przypominać. Takie jest jego zadanie względem społeczeństwa, które ma dziś wiele trudności z promowaniem prawdziwego braterstwa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Będę słuchał tego, *
co Pan Bóg mówi:

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter