21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Znikająca cywilizacja

Ocena: 4.5
869

Podczas weekendowej konwencji programowej partii rządzącej padło wiele obietnic. Pojawiły się nowe projekty gospodarcze, obliczone na dekady. Były wiceprezes NBP podczas panelu „Odpowiedzialny rozwój i gospodarka dla ludu” recenzował m.in. program Rodzina 500+. Media pominęły słowa uczestniczącego w dyskusji prof. Krzysztofa Rybińskiego, że najważniejszym wyzwaniem dla Polski jest demografia i poprawa dzietności. Przytoczył on prognozy ONZ, według których dalszy spadek dzietności będzie oznaczał, że pod koniec tego stulecia Polska będzie liczyć 15 mln mieszkańców!

Rządzący uważają, że 500+ zmieniło dzietność. Opozycja krytykuje niemal wszystko i zawsze, 500+ także, a mimo to obiecuje, że gdy wygra wybory, program pozostawi. Prawda wynikająca z danych GUS jest taka, że 500+ zmieniło Polskę socjalnie i godnościowo, ale demograficznie nie tak, jak planowano. Wciąż więcej Polaków umiera, niż się rodzi. Profesor Rybiński proponuje inne rozwiązanie: szybko, w gronie najlepszych demografów zidentyfikować bariery na drodze do wzrostu dzietności i odpalić programy pilotażowe w kilku miejscach lub dla różnych grup społecznych naraz. I zobaczyć, co działa. A rozwiązanie, dzięki któremu dzietność wzrośnie do 2 czy 2,2 – wdrożyć w całej Polsce.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 28 (717), 14 lipca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 lipca 2019 r.

Idziemy nr 28 (717), 14 lipca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.pl

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -