20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Z czym do wyborów?

Ocena: 0
1094

Grzegorz Braun, jeden z trzech najoryginalniejszych liderów Konfederacji Gietrzwałdzkiej, udzielił programowego wywiadu „Do Rzeczy” („Gram w grę, która jest na stole”). Niestety, z wywiadu niczego nie można dowiedzieć się o planach polityki pana Brauna na forum europejskim. Konfederacja swoje stanowisko w sprawach europejskich zdefiniowała gromko jako „polexit”, ale wywiad Brauna potwierdza, że ów „polexit” (brany przez niektórych poważnie) to jedynie hasło zastępujące politykę.

W swoim wywiadzie Grzegorz Braun w ogóle nie zajmuje się opisem toczącej się w Europie rewolucji i jej elementów. Propozycje, które mogą się polityce władz brukselskich przeciwstawić – takie jak Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny czy Traktat Wyszehradzki – ani nie budzą jego zainteresowania, ani nie inspirują do przedstawienia własnych. Tymczasem stanowisko Polski wobec polityki europejskich federalistów, i w ogóle wobec państw i narodów Europy, pośród których żyjemy, to sprawa zbyt poważna, by czynić z niej jedynie temat wyborczej retoryki czy nadziei na millenarystyczny „przełom”.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 14 (703), 7 kwietniaa 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 21 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. W latach 2005-2007 marszałek Sejmu.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -