29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wybór dzieci "U"

Ocena: 0.4
1498

Kiedy chcemy dziecko dowartościować i nie narzucać mu zdania, w kwestiach mniejszej wagi można dać mu wybór: „chcesz założyć niebieski czy czerwony sweterek?”, „zjesz kanapeczkę z serkiem czy z szyneczką?”. Dziecko ma wtedy poczucie, że jest panem siebie.

Ostatnio jednak tę metodę wychowawczą kanadyjska matka postanowiła zastosować: a) wobec swojego niemowlęcia, b) w kwestii jego płci. To, że transseksualna aktywna genderystka zażyczyła sobie wpisania w karcie zdrowia dziecka literki „U” w miejsce płci, czyli „nieokreślona” (undetermined), niewielu już chyba wstrząsa. Ale to, że sąd – zaalarmowany przez zszokowanych lekarzy – przyznał jej rację, jest dowodem na to, że świat głupieje.

Kobieta zamierza doprowadzić do tego, by taka „płeć” dziecka widniała także w akcie urodzenia. Twierdzi, że fizyczne aspekty nie korelują z psychicznymi, przez co dochodzi do pomyłek względem określenia płci i że nierzadko (!) osoby, które mają nadaną płeć, się z nią nie zgadzają, co może nieść przykre konsekwencje dla ich rozwoju. Czy jeśli mam raka płuc i chcę, by  moje dziecko go uniknęło, mam mu prewencyjnie amputować płuca?

Kanadyjskie media już postawie matki przyklasnęły, nazywając ją rewolucyjną, a w wyroku sądu dopatrując się „szansy” dla kolejnych tego typu rodziców.

Symptomatyczne, że nie wspomina się o ojcu dziecka. Czyżby było ono realizacją „prawa” matki do posiadania dziecka? Taka postawa potrafi mieć kontynuację w narzucaniu (tak!) dziecku swoich widzimisię. A sprawa nie dotyczy sweterka czy kanapki.

A co z szansami dla dziecka? Rówieśnicy potrafią być okrutni i w nosie mają poprawności polityczne czy ideowe tłumaczenia rodziców. Jeśli nie chłopiec i nie dziewczynka, to… Wolę nie wyobrażać sobie przezwisk i sytuacji, na jakie narażone mogą być dzieci „U”.

Kiedy przyjdzie czas na nadanie sobie przez to dziecko płci, i kto o tym zadecyduje formalnie? Czy będzie to wiek sześciu lat, gdy zechce bawić się z chłopcami? Czy może 13 lat, gdy znajdzie wspólne tematy z dziewczynkami? Czy gdy osiągnie wiek pełnoletni? A może w wieku 40 lat, gdy po pół życia poszukiwań znajdzie wreszcie swoją płeć? Ile razy będzie ją zmieniać w tym czasie?

Gdy dziecko ewidentnie działa na swoją niekorzyść,  rodzice muszą być autorytarni. Ale taką sytuacją w żadnym razie nie jest zaprzeczanie biologii. Kanadyjska matka postąpiła tu autorytarnie, chcąc przechytrzyć naturę. Ale to mało komu wychodzi na zdrowie. Czy jej dziecko organy płciowe też ma do wyboru?

Pamiętam wywód radiowy jednej postępowej pani ideolog, która twierdziła, że jeśli ustawi się w rzędzie 10 mężczyzn, w tym jednego czarnoskórego, podanie koloru jego skóry jako cechy wyróżniającej jest niepoprawne politycznie i dyskryminujące. Można go odróżnić po wzroście, zaroście, okularach, byle nie po tym, co każdy widzi na pierwszy rzut oka. Każe nam się zamykać oczy na rzeczy oczywiste  i je negować. Brakuje tu jakiegoś dziecka, które z rozbrajającą szczerością powiedziałoby w końcu „Król jest nagi”. Może będzie to dziecko kanadyjskiej transseksualistki?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter