19 stycznia
piątek
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wojna przeciwko małżeństwu

Ocena: 2.8
920

W ubiegłym tygodniu do państw, w których małżeństwo mogą zawierać osoby tej samej płci, dołączyła Austria. Tym samym już w 22 krajach na świecie obowiązuje tzw. małżeństwo dla wszystkich.

Niemiecki Bundestag przegłosował jednopłciowe „małżeństwa” już w czerwcu, jednak Austrii nie udało się pójść tą samą drogą. Wtedy właśnie, w tym samym miesiącu, austriacki parlament odrzucił wniosek socjaldemokratów, Zielonych i liberałów o wprowadzenie „małżeństw” homoseksualnych dzięki głosom chadeków i członków Wolnościowej Partii Austrii. Jednakże nacisk wyznawców ideologii gender jest tak silny, że próbuje się wymusić wprowadzenie i społeczną akceptację „małżeństwa dla wszystkich” wszelkimi możliwymi sposobami. W Austrii taką możliwość prawną wprowadził właśnie Trybunał Konstytucyjny, po rozpatrzeniu wniosku dwóch lesbijek, które chciały zawrzeć związek małżeński. Na mocy wyroku Trybunału od 31 grudnia 2018 r. pary tej samej płci będą mogły zawierać małżeństwa na tych samych zasadach, co pary płci odmiennej.

Pomimo że od 2010 r. pary homoseksualne mogą zawierać związki partnerskie, Trybunał uznał, iż niemożność zawierania przez nie małżeństw jest dyskryminacją ze względu na orientację seksualną. Trybunał przyznał parom homoseksualnym również prawo do adopcji dzieci i do korzystania ze sztucznego zapłodnienia na równi z parami heteroseksualnymi. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest prawdziwym szokiem dla dość tradycyjnego i konserwatywnego społeczeństwa, jakim są Austriacy.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 51 (637), 17 grudnia 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 27 grudnia 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły