18 października
środa
Juliana, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W stronę utopii

Ocena: 0
135

Względnie niewielkim echem odbił się w Polsce artykuł niemieckiego dziennikarza Stefana Ulricha opublikowany na łamach „Süddeutsche Zeitung”. A szkoda, bo można sądzić, że mieliśmy do czynienia z rzadkim i bardzo cennym przypadkiem otwartego opisania intencji obecnych rządców Unii Europejskiej. Usłyszeliśmy, o czym mówi się za zamkniętymi drzwiami w kręgach wtajemniczonych i zaufanych.

Ulrich ocenia, że próba zachowania przez Polskę i Węgry „homogeniczności” własnych społeczeństw „nie bardzo pasuje do Unii Europejskiej”. I dodaje, że w Europie nie ma miejsca dla państw, które chcą „zachować jednorodność narodu”. „Jeśli o to chodzi, powinni oni natychmiast opuścić Unię Europejską. Europa i jej państwa stają się coraz bardziej różnorodne. Kto tego nie chce, musi się wymeldować z Unii i się izolować” – czytamy.

A więc komunikat jest jasny: jeśli nie chcecie zmienić swojej tradycyjnej, historycznej struktury etnicznej, nie ma dla was miejsca w Unii Europejskiej. Troska o uchodźców i „uchodźców” jest na drugim albo i trzecim planie. Najważniejsze jest dążenie do przeorania społeczeństw Zachodu tak, by Niemcy nie przypominały Niemiec, Francja Francji, a Polska Polski. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 38 (624), 17 września 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 27 września 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

- Reklama -