18 października
środa
Juliana, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ustawy antyseksowe

Ocena: 4.73333
640

W „Gazecie Wyborczej” opublikowano rozmowę z Joanną Keszką – „ekspertką od kobiecej seksualności”, która od lat prowadzi spotkania omawiające seks z kobiecej perspektyw. Niedługo spotkania te mają być finansowane z pieniędzy samorządowych.

Z wywiadu dowiadujemy się, że tak złego klimatu wokół seksu, jak jest w Polsce dziś, nie było nigdy: sejm w kółko o tym, jak kobietom go zohydzić, a tym samym podporządkować je mężczyznom. „Polski wzorzec seksualności jest taki: uprawiać seks tylko z mężem z sakramentalnego związku, bez specjalnego doszukiwania się przyjemności dla siebie, za to w pełnej gotowości do zajścia w ciążę, bez względu na to, czy chce się kolejnego dziecka, czy nie.”

Czy jakaś ustawa zabrania seksu z niesakramentalnym mężem? Które z ustanowionych ostatnio przez sejm praw zabrania satysfakcji z seksu? Czy dostarczyć jej może gwarancja aborcji i środków wczesnoporonnych – na co sejm nie chce dać zgody? Sejmowe dyskusje o tych ostatnich zakwalifikowałabym jednak do dyskusji na temat zdrowia i życia, a nie do fantazji erotycznych Polek.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 39 (625), 24 września 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 4 października 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

- Reklama -