18 września
środa
Irmy, Stanislawa, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Uchwała w teatrze kabuki

Ocena: 4.4
882

Uchwałę przeciw nienawiści i pogardzie antykatolickiej złożyliśmy w Sejmie zaraz po ataku nożownika i ciężkim poranieniu ks. Ireneusza Bakalarczyka we Wrocławiu w połowie czerwca. Właściwie określenia te nie oddają istoty rzeczy, ksiądz Bakalarczyk ocalał cudem. Potem doszło do brutalnego ataku na ks. prał. Aleksandra Ziejewskiego w Szczecinie i najścia na ks. Remigiusza Zacharka w Turku, w Wielkopolsce. Mimo to uchwała ta do tej pory nie została przez sejm przyjęta. Była już w porządku obrad sierpniowego posiedzenia sejmu i została zdjęta. Tymczasem na tym samym posiedzeniu uchwalono – zgłoszoną dwa miesiące później – uchwałę „z okazji stulecia Polskiego Komitetu Ratunkowego Dzieci Dalekiego Wschodu oraz pomocy dla nich ze strony cesarzowej Japonii”. Tenno Heika Banzai!

Jak napisaliśmy w uzasadnieniu uchwały i jak wielokrotnie powtarzałem w Parlamencie Europejskim – milczenie o nienawiści antykatolickiej samo w sobie jest aktem pogardy antykatolickiej. Mówił o tym święty Jan Paweł II w Skoczowie w 1995 r.: „w życiu publicznym i w środkach masowego przekazu szerzy się nieraz wielka, może coraz większa, nietolerancja. Odczuwają to boleśnie ludzie wierzący. Zauważa się tendencję do spychania ich na margines życia społecznego, ośmiesza się i wyszydza to, co dla nich stanowi nieraz największą świętość”. Co więcej – wszystko to się dzieje, albo jest aprobowane, „pod hasłami tolerancji”.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 34 (723), 25 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 9 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. W latach 2005-2007 marszałek Sejmu.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 września

"Łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi i nad świętymi Jego opatrzność"

Dziś w Kościele: środa, XXIV tydzień zwykły
+ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 4,7-15, Ps 148, Łk 2,41-52
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -