16 stycznia
środa
Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spojrzenie w przyszłość

Ocena: 0
957

Jaki to może być rok? Czy coś faktycznie zmieni w naszym życiu? Czy będzie w jakimś sensie przełomowy? Z pomocą idą nam różne portale, które alarmują a to o galopadzie cen prądu (mimo że koszty energii na razie pozostaną bez zmian), a to o rosnących cenach paliw (gdy ropa na giełdach systematycznie tanieje), a to o czekającej nas tego lata katastrofalnej pogodzie (w naszym zmiennym klimacie!).

Czy to znaczy, że niczego nie da się przewidzieć i wszystko jest tylko tanią sensacją? Słynna bałkańska jasnowidzka Baby Wangi miała przewidzieć, że w 2019 r. kraje naszego kontynentu dotknie gigantyczny krach finansowy. Ja bym dodał coraz bardziej wyraźny kryzys instytucjonalno-tożsamościowy, co widać już w Brukseli, Francji czy Włoszech. Ale czy kryzys musi oznaczać od razu katastrofę? To już zależy od nas, a raczej od mądrości rządzących.

A co nie zależy? Coraz mniej rzeczy, bo polityka ma dziś wpływ na wszystko. Ale dziedziną, która wymyka się politykom z rąk, jest rozwój technologiczny. Co więc może być dla ludzkości takim odkryciem, które jak gejzer wybuchnie i zmieni wszystko?
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 1 (690), 6 stycznia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 20 stycznia 2019 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.pl

 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -