25 lipca
czwartek
Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Skradzione dzieciństwo

Ocena: 0
3219
Zdaje się, że najnowsza książka Benedykta XVI o dzieciństwie Jezusa Chrystusa nieprzypadkowo pojawia się właśnie teraz. Naturalnie jest ona dopełnieniem dwóch pierwszych części biografii Mesjasza, jednak jej znaczenie jest istotniejsze. Ten najmniej znany, gdyż najbardziej pominięty przez autorów Ewangelii, okres życia Jezusa z Nazaretu jest niejako odpowiedzią na obecnie tak bardzo promowane za wszelką cenę już nie tylko zabijanie dzieci w łonach matek, ale i odbieranie prawa do bycia dzieckiem tym, które się narodziły. Zabijanie w nich tego, co najpiękniejsze – dziecięctwa – poprzez zabijanie ich dzieciństwa.

Kiedyś odbywało się to poprzez zmuszanie nieletnich do pracy, przyuczanie ich do działań bojowych czy handel w celu prostytucji. Obecnie takie przypadki nadal występują w krajach Trzeciego Świata i są stanowczo potępiane przez międzynarodowe organizacje broniące praw dzieci. Organizacje te jednak nie występują już w obronie prawa dzieci do przeżywania spokojnego, zdrowego i radosnego dzieciństwa u tych dzieci, którym przyszło urodzić się w krajach wysoko rozwiniętych. Bo właśnie w takich państwach występuje obecnie systematyczne zabijanie dziecięctwa w dzieciach.

W jaki sposób? Ano poprzez jak najwcześniejsze uświadamianie ich w kwestiach dotyczących seksualności. Przedmiot pod nazwą „Wychowanie do życia w rodzinie” odchodzi do lamusa, a zastępuje go nowoczesna „Edukacja seksualna”. A wszystko to pod płaszczykiem szczytnego celu, jakim jest obalanie tematów tabu i przyzwolenie na dokonywanie przez dzieci swobodnych życiowych wyborów. Przy czym edukacja seksualna w państwach Unii Europejskiej nie ma żadnego względu na kruchą psychikę dziecka i jego potrzebę ochrony przed wieloma tematami i doświadczeniami, które mogą zaważyć na całym jego przyszłym życiu. W Niemczech, w tym roku szkolnym, Federalne Ministerstwo Edukacji, Sztuki i Kultury przygotowało specjalne materiały na zajęcia z dziećmi w wieku 6-12 lat, opisujące jak powinna całować się koleżanka z koleżanką, jak zrobić sobie samemu przyjemność i jak skutecznie zabezpieczyć się przed ciążą, gdy pijany kolega z klasy zaciągnie koleżankę do łóżka po zabawie szkolnej. Dzieci do 12. roku życia mają wiedzieć o seksie wszystko.

Przyznam, że niektóre wyrażenia trudno mi było nawet zrozumieć. W każdym razie dzieci po takich zajęciach będą lepiej zorientowane niż niejedna „burdel-mama”. „Zabawa w lekarza” na własnych i czyichś organach płciowych zastąpiła dotychczasowe zabawy lalkami czy samochodzikami u dzieci w przedszkolach. Seksualnych pedagogów z Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Szwecji rozpiera duma z powodu zniszczonego dzieciństwa swoich najmłodszych obywateli, a coraz częstsze przypadki ciąż i aborcji u coraz młodszych nastolatek kwituje się jednym zdaniem: potrzeba jeszcze intensywniejszej edukacji seksualnej!

I zdaje się, że niewielu przekonują badania wskazujące, że dzięki nadal istniejącym w Polsce zajęciom z „Wychowania do życia w rodzinie” polskie nastolatki wykazują najniższą liczbę zajść w ciążę, aborcji i zakażeń wirusem HIV w porównaniu do ich rówieśniczek z państw Europy Zachodniej. Zamiast propagowania zainteresowań, pasji i sportu u dzieci, które i tak w szkole, a nieraz i w domu, narażone są na wiele czynników stresowych, wciska im się na siłę seks, jako jedyną możliwą i obowiązkową rozrywkę. Próbuję sobie przypomnieć z własnego dzieciństwa, co sprawiało mi największą frajdę: piłka nożna z chłopakami na szkolnym boisku, mecze mojej ulubionej drużyny Schalke na miejskim stadionie, czytanie książek, zabawy z kotem Willym. A kiedy w czasie filmu zaczynała się scena miłosna, moi rodzice mówili mi „dobranoc” i kazali iść myć zęby. Jestem im za to wdzięczny, bo ocalili moje dzieciństwo.

Stefan Meetschen
Autor jest korespondentem niemieckiego tygodnika Die Tagespost

Idziemy nr 49 (378), 2 grudnia 2012 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lipca

Środa, XVI Tydzień zwykły
wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 13, 1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter