12 grudnia
wtorek
Dagmary, Aleksandra, Ady
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Skarb czy hit?

Ocena: 4.18
901

Wydana niedawno instrukcja polskich biskupów o muzyce kościelnej – choć nie wprowadza nowości, a jedynie przypomina o potrzebie muzyki ściśle liturgicznej – nie wszystkim przypadła do gustu. Jezuicki portal Deon.pl, a za nim inne media, zaczęły natychmiast reklamować „ślub, jakiego w Łodzi jeszcze nie było”, który „z całą pewnością przejdzie do historii »ślubnych hitów«”. Chodzi o relację z Eucharystii, podczas której 1 maja sakrament małżeństwa przyjęła para młoda ze znanej łódzkiej grupy ewangelizacyjnej Mocni w Duchu, pozostającej pod opieką właśnie łódzkich jezuitów.

Ślub naprawdę robi wrażenie. Bo o zrobienie wrażenia i naśladownictwo autorom filmiku zapewne chodzi. Czegóż tu nie ma? Uwielbieniowy, wysokich lotów „event” w czystej postaci – piosenki same wpadają w ucho, są też tańce, klaskanie, machanie flagami, a po Komunii Świętej… rapujący i pląsający przed ołtarzem z nowożeńcami ksiądz! Widowisko rozjeżdża jak walec wszystkie zasady, jakie znajdziemy w „nudnej instrukcji nudnych biskupów”, jak nazywają dokument komentatorzy z internetu. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 47 (633), 19 listopada 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 30 listopada 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Współtworzył w Lyonie kwartalnik „Chemin Neuf” (potem „FOI”). W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły