22 kwietnia
poniedziałek
Kai, Leonii, Sotera
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prawda po amerykańsku

Ocena: 4.5
2039

Przede wszystkim trzeba obawiać się o światowy pokój, a także bezpieczeństwo Polski.

Można było się spodziewać, czym skończy się przeniesienie amerykańskiej ambasady z Tel-Awiwu do Jerozolimy. I czekanie z jej otwarciem do 14 maja, w przeddzień 70. rocznicy powstania Państwa Izrael. Nie tylko dla Palestyńczyków jest to jak uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela. Z przesłania video prezydent Trump zapewniał, Stany Zjednoczone pozostają zaangażowane w proces pokojowy między Izraelem a Palestyńczykami. Starcia wywołane przez Palestyńczyków tego dnia zakończyły się śmiercią kilkudziesięciu osób. To koniec pokojowych rozmów izraelsko-palestyńskich.

Polityki Donalda Trumpa nie wytrzymują już sami Amerykanie. Zwierzchnicy 23 Kościołów chrześcijańskich w Stanach Zjednoczonych oświadczyli, że „America first” jest „teologiczną herezją dla wyznawców Chrystusa”. Napisali w oświadczeniu, że politycy są, tak jak reszta społeczeństwa, ludźmi niedoskonałymi, grzesznymi i śmiertelnymi. Kiedy jednak publiczne kłamstwa stają się tak uporczywe, że świadomie próbują zmienić fakty dla ideologicznego, politycznego lub osobistego zysku, podważa to publiczną odpowiedzialność za prawdę. Zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich 24 maja pójdą w marszu pod siedzibę prezydenta USA w Białym Domu w Waszyngtonie.

Prorocze są słowa Jana Pawła II, który powiedział, że jeśli nie będzie pokoju w Jerozolimie, niemożliwy będzie pokój na całym świecie.

Donald Trump po ubiegłorocznej wizycie i wystąpieniu przy Pomniku Powstańców Warszawskich w stolicy, okrzyknięty został przyjacielem Polski. Podpisanie ustawy 447 i manipulacje wokół niej pokazują, co znaczy prawda po Amerykańsku. Możemy stać się republiką bananową albo powiększyć terytorium wschodnich sąsiadów.

Prawie 40 lat temu Jan Paweł II na ówczesnym pl. Zwycięstwa w Warszawie przyzywał: „Niech Zstąpi Duch, Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi”. Nauczył nas, że w najtrudniejszych sytuacjach, Bóg przychodzi z pomocą. Bo kto się wcześniej spodziewał, że komunistyczny reżim obejmujący niemal połowę Europy, upadnie?

Za kilka dni przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, szczególny czas, bo w roku obchodzonym w Polsce pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Właśnie trwa nowenna przed tym szczególnym dniem. Przywoływanie Ducha Świętego, by przyszedł z siedmioma darami: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności, bojaźni Bożej jest szansą na przemianę ludzkich serc i zmianę biegu historii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -