24 marca
niedziela
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Picie niewinne?

Ocena: 0
1213

Gorącą dyskusję wywołał filmik, na którym Aleksandra Dulkiewicz, nowa prezydent Gdańska, w asyście ochroniarzy, kupuje butelkę wódki i dwie cole. Było oburzenie – i słusznie – że pochodzący z kamer sklepowego monitoringu, a więc chroniony, film, wyciekł do internetu, jak i na sam fakt, że pani prezydent takich zakupów dokonała w asyście ochroniarzy. Atakowali ją przeciwnicy, a bronili sojusznicy polityczni.

Ale przy okazji pojawił się też front politycznych obrońców samego celu zakupów. I to właśnie mnie zirytowało: że tak wiele osób za wszelką polityczną cenę jest w stanie już nie bronić używania mocnego alkoholu, ale wręcz je afirmować… i to jeszcze przez kobietę. A w naszej kulturze, dotychczas, kobieta nie szła w parze z mocnym trunkiem.

W mijającym tygodniu uczestniczyłem w sejmie w debacie poświęconej prawnym aspektom wychowania w trzeźwości i roli polityków w walce z nałogami. Sprawa to ważna od lat, bo dotyka indywidualnych tragedii, ale ma też aspekt ogólnospołeczny. Mamy w kraju potężną grupę, bo ponad pół miliona, osób uzależnionych. Do tego ponad 12 proc. Polaków coraz częściej używa alkoholu w niebezpieczny sposób, czyli codziennie.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 11 (700), 17 marca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 31 marca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.pl

 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -