23 lipca
wtorek
Stwosza, Bogny, Brygidy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Owsiakowe zastępy

Ocena: 2.05
1934

Według organizatorów, w tegorocznym Pol’and’Rock Festival, czyli dawnym Przystanku Woodstock, wzięło udział od 500 do 700 tys. osób. Według policji – 215 tys. Niezależnie od tego, która liczba jest prawdziwa, z pewnością frekwencja dopisała. Tak jak dopisali, wzorem lat ubiegłych, bardzo polityczni goście. W tym roku wątki polityczne wybrzmiały jeszcze silniej niż zazwyczaj. Profesor Ewa Łętowska snuła analogie między Holokaustem, apartheidem i tym, co dzieje się w Polsce, przestrzegając, że „przestawiono drogowskaz: z demokracji liberalnej na demokrację narodową”. Łaskawie uznała, że wciąż pozostajemy państwem prawa, choć o „obniżonym standardzie”; mogła dodać, że jest gorzej niż za Jaruzelskiego, ale nie dodała, bo wie, że jej akurat nie wypada. Generał Mirosław Różański również przestrzegał, ale przed jeszcze większym nieszczęściem, bo przed wojną. Dlaczego wojna nam grozi? Bo „nie lubimy Niemców i mamy problemy z Ukrainą”, a więc jesteśmy w sytuacji Syrii, która miała rzekomo liczne konflikty ze swoimi sąsiadami. W tym wypadku można tylko „pogratulować” analitycznej klasy i przenikliwości i zalecić jakiś poważniejszy kurs historyczno-geopolityczny.

Najszczerzej mówiła celebrytka Dorota Wellman. „Nie wiem, co jest wam potrzebne, aby was ruszyć, żebyście bronili wolności? Czy to, że ktoś może zabrać wam paszport i internet? Młodość i wolność idą w parze. To wy powinniście walczyć, a my was jedynie z tyłu podpierać. Z samego siedzenia nad Wisłą i picia piwka nic nie wyniknie” – wzywała. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 32 (670), 12 sierpnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 22 sierpnia 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

"Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę"

Dziś w Kościele: wtorek, XVI tydzień zwykły
+ święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Ga 2,19-20, Ps 16, J 15,1-8
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -