18 września
środa
Irmy, Stanislawa, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Napięcie za Odrą

Ocena: 4.05
486

Podczas gdy przez Polskę przetacza się fala tęczowej rewolucji, u naszych zachodnich sąsiadów na nowo rozgorzała dyskusja o islamizacji kraju. Przyczynkiem stał się mord dokonany w ostatni dzień lipca przez czterdziestoletniego Erytrejczyka na ośmioletnim niemieckim chłopcu.

W biały dzień, na dworcu głównym we Frankfurcie nad Menem, uchodźca, który przybył do RFN kilka lat wcześniej i miał być świetnie zintegrowany, wepchnął pod pociąg matkę z dzieckiem. Matka przeżyła, ale chłopiec zginął na miejscu. Media natychmiast przypisały winę Angeli Merkel za brak kontroli nad imigrantami, którzy przyjeżdżają do Niemiec. Redaktor naczelny gazety „Bild” skierował apel do pani kanclerz w tych słowach: „Od prawie pięciu lat mówimy o tym, że nie wiemy, kto się zatrzymuje w Niemczech. Najwyższym priorytetem rządu Angeli Merkel musi być to, aby się to wreszcie, wreszcie zmieniło!”. Podobnego zdania jest niemieckie społeczeństwo.

Innym przypadkiem, który zelektryzował świat, tym razem akademicki, były doniesienia, że w Ośrodku Islamu na Uniwersytecie w Tybindze studenci płci męskiej nakazali studentkom siadanie w ostatnich rzędach, dokładnie tak, jak ma to miejsce w meczetach. Sprawa była tolerowana przez wykładowców i przemilczana przez władze uczelni do momentu, gdy prasa doniosła, że z kolei wykładowcy mają mieć związki z Bractwem Muzułmańskim.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 33 (722), 18 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 2 września 2019 r.

Idziemy nr 33 (722), 18 sierpnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 września

"Łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi i nad świętymi Jego opatrzność"

Dziś w Kościele: środa, XXIV tydzień zwykły
+ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 4,7-15, Ps 148, Łk 2,41-52
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -