26 sierpnia
poniedziałek
Marii, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mówić każdy może

Ocena: 0
992

Powiedzieć dziś można wszystko. Każda głupota sprzeda się w mediach i każda jest w politycznej cenie, bo zagrzewa do walki przeciwko tym, których z definicji nie lubimy i którzy – co z góry wiadomo – wszystko robią źle. Nawet jeśliby stworzyli raj na ziemi, to też byłoby źle, bo nagle zapewne podniosłyby się głosy, że nie wszyscy tego raju sobie życzą. A poza tym mamy przecież świeckie państwo i raj jest źle widziany. Absurd? Nie do końca.

Tak dzieje się ostatnio z zamieszaniem wokół miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Niektórzy samorządowcy, szczególnie ci z opcji przeciwnej wobec rządu, alarmują, że uczniowie we wrześniu będą z powodu natłoku dwóch roczników musieli uczyć się na korytarzach. O krok dalej poszła pani prezydent Gdańska, która zasugerowała w jednym z wywiadów w Polsat News, że przez rządową reformę edukacji młodzież w Gdańsku… masowo próbuje popełniać samobójstwa. „Ja tej wiosny niemal każdego dnia dostawałam wiadomości, że są kolejne próby samobójcze w ostatnich klasach podstawówki czy gimnazjum” – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, wskazując, że to wina presji, jaką dla tych młodych ludzi „wytworzył rząd PiS”. Minister edukacji Dariusz Piontkowski skomentował, że skoro pani prezydent ma takie sygnały, to należy zapytać, co zrobiła, aby zapobiegać takim sytuacjom.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 29 (718), 21 lipca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 4 sierpnia 2019 r.

Idziemy nr 29 (718), 21 lipca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 sierpnia

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Dziś w Kościele: poniedziałek, XXI tydzień zwykły
+ uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Prz 8,22-35, Ps 48, Ga 4,4-7, J 2,1-11
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -