13 lipca
sobota
Henryka, Kingi, Andrzeja
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Megalomania bezobjawowa

Ocena: 4.86667
324

Temat przyszłości CPK zdominował w ostatnich dniach debatę publiczną. Już wiemy – dzięki zapewnieniom samego premiera – że przyszłość projektu ma nie być zagrożona. Co więcej, zamiast jednego dużego lotniska rozbudowywane mają być porty w Modlinie, na Okęciu, a nawet w Radomiu. Cóż, do niedawna jedno lotnisko pod Baranowem miało być objawem megalomanii… Trzy już nie są.

Całość projektu ma się nazywać Megalopolis. Mimo że ta całość ma być pozbawiona kolejowych szprych. Tory kolejowe, w pierwotnym projekcie dochodzące do portu według koncentrycznego układu, teraz będą tworzyć tylko tzw. Y, łączący Warszawę z Wrocławiem, Śląskiem i Łodzią. A co ze ścianą wschodnią? Nic. Nawet Szczecin został pominięty. Czas pokaże, czy CPK faktycznie powstanie, bo politycy wszystkich opcji przyzwyczaili nas do obietnic, które potem nie są spełniane.

Nie mniej ważna sprawa rozegrała się na boku. To kwestia inicjatywy „Tak dla Rozwoju”, za którą wspólnie stanęli Paulina Matysiak i Marcin Horała. Stanęli, jak się okazało, ością w gardle wszystkim, którzy absolutnie nie dorośli ani do rządzenia, ani do posiadania niepodległego i nowoczesnego państwa. Dla tych ludzi sam fakt, że posłanka Razem może zgodzić się w czymś z posłem PiS, jest grzechem porównywalnym z prozelityzmem. Liczy się tylko sekciarstwo, strach przed szefem i brak własnego zdania. Ci, którzy je mają, zostają otoczeni kordonem sanitarnym. Posłankę Razem zawieszono pokazowo w prawach członka klubu Lewicy.

Ale to nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Coś podobnego przytrafiło się nawet samemu wicepremierowi Kosiniakowi-Kamyszowi, który „śmiał” nie zgodzić się z decyzją nowych władz Muzeum II Wojny Światowej o wyautowaniu z wystawy św. Maksymiliana Kolbego, rodziny Ulmów i rtm. Pileckiego! Przez tych, którzy ochrzcili o. Kolbego mianem antysemity winnego śmierci milionów więźniów w Auschwitz, od razu został nazwany faszystą.

Czy Kosiniak-Kamysz i Matysiak są zatem patriotami? Na pewno są oazą zdrowego rozsądku. A reszta, która odmawia im racji bytu? Jest totalistami. Boże, chroń od takich antyspołecznych i nienormalnych postaw naszą ojczyznę i naszych rodaków. Inaczej nic dobrego nas nie czeka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Założyciel i redaktor naczelny kanału „Otwarta konserwa” na platformie YouTube. Pracował w Polskim Radiu, TVN, TV Puls i TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter