28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Marsz Prawdy

Ocena: 4.9
926

W ubiegłym roku Narodowy Marsz Życia i Rodziny uniemożliwiła pandemia. Jego termin – zaplanowany wiosną, w trakcie obchodów Narodowego Dnia Życia – wypadł w szczycie covidowej kwarantanny. Tym bardziej dziś czas, by Marsz już się odbył, by stał się publiczną manifestacją wierności i nadziei narodu, który chce żyć, który chce duchowe i fizyczne życie przekazywać kolejnym pokoleniom, który chroni prawo do życia każdego, szczególnie tych, którym najbardziej się go odmawia.

Pół roku temu przeciw tym prawom brutalnie wystąpili organizatorzy aborcyjnych zbiegowisk i najść na kościoły. Chcieli zakrzyczeć racje życia i zmusić do milczenia jego obrońców. Teraz pora pokazać, że Polski do milczenia zmusić się nie da, że Polacy nie wyrzekają się ani nadziei, ani dorobku prawnego, na którym odbudowaliśmy Rzeczpospolitą. Ukoronowaniem tego ustrojowego dorobku było Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego 28 maja 1997 r., jasno stwierdzające, że warunkiem praworządnej demokracji jest powszechność praw, prawo każdego dziecka, by się urodzić. Za parę miesięcy będziemy obchodzić 25. rocznicę tamtego pomnikowego aktu, którego sentencję w ubiegłym roku Trybunał jedynie powtórzył.

Czas powiedzieć, że całe to dziedzictwo przejmujemy i pamiętamy. Tak jak pamiętamy nauczanie pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do wolnej Ojczyzny (1991 r.), jego najważniejszą naukę o Dekalogu jako prawie podstawowym sprawiedliwego państwa. Marsz, nad którym patronat objęła Konferencja Episkopatu Polski, odbędzie się tydzień po beatyfikacji błogosławionego prymasa Wyszyńskiego. Będzie świadectwem żywotności jego dziedzictwa, tego, że kard. Wyszyński nie jest – jak piszą niektórzy – świętym ubiegłego wieku, ale patronem nadziei, drugiego tysiąclecia historii Ojczyzny, a my poważnie traktujemy Millenijne Śluby Narodu.

Musimy też stawić czoło zaostrzającym się zagranicznym atakom na Polskę, na nasze prawodawstwo chroniące życie, rodzinę i wychowanie. Ciągle niewypowiedziana pozostaje genderowa konwencja stambulska. Zawsze, gdy Polska musiała przeciwstawić się presji zagranicy, najpewniejszą ostoją naszej suwerenności i wolności były przekonania Polaków, stałość, konsekwencja i aktywność polskiej opinii publicznej. Tak jest i dzisiaj.

Narodowy Marsz Życia i Rodziny pokaże wszystkim, że zasady, których bronimy, pochodzą z serca i sumienia narodu, że cywilizacja życia to bezpieczna przyszłość naszych dzieci i wnuków. W tym Marszu nie powinno więc zabraknąć nikogo z nas, żadnej z naszych rodzin. Niech raz jeszcze przemówi ta Polska, która przekazała nam wiarę, godność i wolność.

Narodowy Marsz Życia i Rodziny rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 19 września, o 11.30 na placu Zamkowym w Warszawie. Zakończy się przed kościołem Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Organizatorami Marszu są: Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Centrum Życia i Rodziny.

Idziemy nr 38 (829), 19 września 2021 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Publicysta, historyk, przez wiele lat czynny polityk; był m.in. marszałkiem Sejmu w latach 2005-2007, przewodniczącym KRRiTV, posłem do Parlamentu Europejskiego.

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter