21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mamy wiele do zrobienia, a "czas jest krótki!"

Ocena: 4.50981
1689

„Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych” – pisał Edmund Burke, autor słynnych słów: „Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił”.

Propagatorzy zła nie szczędzą wysiłków i czasu, by szerzyć swoje przewrotne teorie i wcielać je w życie. Promują cywilizację śmierci obwieszczając wszem i wobec, że jest to „ich prawo do wolności”.

A co z prawem Bożym?

„Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd”. (Hbr 9, 27)

Każdy z nas stanie przed Bogiem na Sądzie i zda sprawę ze swojego życia. Warto zadać sobie już dziś pytanie: czy zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby głosić Ewangelię „w porę i nie w porę” w świetle słów:

„Głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili” (2 Tm 4, 2-3)

„Mówię, bracia, czas jest krótki”. (1 Kor 7,29)

Życie dość szybko mija. Oby nie okazało się, że, to co osiągnęliśmy tak naprawdę nie ma znaczenia, a ręce, którymi chcieliśmy złapać szczęście są puste, nie ma w nich nic, jest powietrze …

W bajce o Bolku i Lolku jedną z moich ulubionych piosenek jest ta o czasie: „Mija czas, płynie czas, czas pogania ciągle nas….”
Dzieci nie lubią spać w dzień, bo szkoda im czasu. Dla nich życie jest przygodą, krainą, którą odkrywają, zachwycają się, potrafią cieszyć się każdą chwilą…  

Z kolei wielu dorosłych „przesypia swoje życie”. Niektórzy żyją w jakimś letargu. Zajmują się wszystkim, tylko nie swoim zbawieniem. Żyją serialami, plotkami, polityką, aferami i strachem, który media pompują i nakręcają każdego dnia.

Warto OBUDZIĆ SIĘ i ŻYĆ, tu  i teraz. Gdy modlimy się do Matki Bożej - Zdrowaś Maryjo - kończymy słowami  - módl się za nami TERAZ i w GODZINĘ ŚMIERCI NASZEJ Amen. To jest najważniejszy czas naszego życia – TERAZ i GODZINA ŚMIERCI, kiedy staniemy przed Bogiem z tym wszystkim, co zrobiliśmy w naszym życiu dobrego – z naszym TERAZ.

„Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus”. (Ef 5 ,14)

Obudźmy się póki czas, bo może okazać się, że zostaniemy zaskoczeni pobudką już na tym drugim świecie, kiedy staniemy przed Bogiem.

Ulubionym powiedzeniem pewnej starszej pani było: „jakoś to będzie”. Zbliżała się śmierć, chwila ważna do której warto się przygotować przez pojednanie z Bogiem, sakramenty. Jednak wspomniana seniorka również i tę sprawę bagatelizowała mówiąc „jakoś to będzie” …

Czy rzeczywiście „jakoś to będzie?". Nie. Jeżeli nie podejmiemy rzetelnej pracy nad sobą, to będzie po prostu źle – równia pochyła – w dół. Tym bardziej więc zachęcam do szukania „tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadający po prawicy Boga”. (Kol 3, 1)

Bliżej niesprecyzowane „jakoś”, czy jednak „jakość”? Bardziej „być”, czy „mieć”, uciekać i przespać życie, czy żyć, pracować dla Królestwa Niebieskiego, czy nie robić nic?

Bądźmy tu i teraz dla Boga i drugiej osoby, nie marnotrawmy czasu, odłóżmy telefony, wyłączmy telewizory. „Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach" - mówił św. Jan Paweł II.

„Kto ma czas, ten niech go nie traci i nie czeka na chwilę dogodną. Nie odkładajmy do jutra tego, co możemy zrobić dzisiaj”.
(Św. o. Pio)

„Powszechnie mówi się, że: czas to pieniądz. A ja wam powiem: czas to miłość! Bo my wszyscy, jak tu stoimy, jesteśmy owocem Ojcowej miłości. Nie byłoby nas na świecie, ani na tym placu, gdyby Bóg Ojciec każdego z nas nie umiłował pierwszy! On cię umiłował wcześniej, zanim jeszcze twoja matka ujrzała cię na swoich ramionach, zanim przytuliła cię do piersi. Wiedz, że nie jej miłość do ciebie była pierwsza, ale miłość Ojca niebieskiego, który wszczepił swoją miłość w serce twej matki, a ona ci ją tylko przekazała. Dlatego jesteśmy wszyscy owocem miłości Ojcowej, Bożej”.
 (Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, Warszawa, 1953 r.)

Zachęcam do wsłuchania się w słowa przepięknej pieśni: Obudź mnie":

 „Obudź mnie do wiary Matko, obudź mnie, bym nie zasnął,

Obudź nas do wiary Matko, obudź Naród, by nie zasnął".

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter