18 września
środa
Irmy, Stanislawa, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Loty marszałka

Ocena: 0
713

Czy Prawo i Sprawiedliwość mogło dłużej bronić marszałka Marka Kuchcińskiego? Mogło. Czy sprawa ta mogła zaważyć na wyniku październikowych wyborów? Mogła, choć chyba nie w stopniu decydującym; jeszcze parę dni i media zajęłyby się czymś innym. Dlaczego więc zapadła decyzja o dymisji? Ponieważ kierownictwo PiS podporządkowało zwycięstwu absolutnie wszystko. To dlatego Jarosław Kaczyński nie zawahał się przed poświęceniem jednego ze swoich starych druhów. Kuchciński to przecież polityk ze ścisłego kręgu decyzyjnego PiS. Nieprzypadkowo powierzono mu funkcję, która należy do szczególnie wrażliwych. Mówiąc wprost: nie da się skutecznie rządzić krajem bez lojalnego marszałka sejmu.

Warto zwrócić uwagę, że PiS bronił marszałka Kuchcińskiego, ale sam prezes Kaczyński nie zabierał w tej sprawie głosu. Można więc uznać, że lider z jednej strony nakazywał obronę, a z drugiej obserwował reakcję opinii publicznej. Podczas wspólnej z marszałkiem konferencji prasowej, gdy ogłaszano dymisję, Kaczyński mówił: „Marszałek sejmu nie złamał prawa; nie złamał też istniejących w tej dziedzinie obyczajów. Jednak opinia publiczna ma inne zdanie, a decyzja pana marszałka o rezygnacji z funkcji jest dowodem postawy, która związana jest z naszym hasłem, by służyć Polakom i Polsce”. To opinia publiczna wydała więc werdykt.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 33 (722), 18 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 2 września 2019 r.

Idziemy nr 33 (722), 18 sierpnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 września

"Łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi i nad świętymi Jego opatrzność"

Dziś w Kościele: środa, XXIV tydzień zwykły
+ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 4,7-15, Ps 148, Łk 2,41-52
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -