18 września
środa
Irmy, Stanislawa, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kukiz i spółka

Ocena: 0
785

Niemożliwe stało się możliwe. Paweł Kukiz i jego najbliżsi współpracownicy wystartują z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na wspólnej konwencji wyborczej Kukiz wiwatował na cześć Władysława Kosiniaka-Kamysza, a on na cześć Kukiza. „Wyprowadzimy Polskę z rynsztoku kłamstwa i obłudy, w który wywlekli nas ci, którzy niestety często największe frazesy mają na ustach, ale później nie potrafią ich zrealizować” – zadeklarował lider PSL, a jego nowy sojusznik sypał komplementami: „Po tym wystąpieniu Władka, to nie wiem co powiedzieć. Tak rewolucyjny program i tezy stawiają mnie w roli mniejszego rewolucjonisty”.

Wcześniej były przeprosiny. Bo w 2015 r. Paweł Kukiz stwierdził, że PSL to „organizacja przestępcza”. Teraz, zapewne by w ogóle móc zasiąść do stołu negocjacyjnego z ludowcami, wycofał się ze swoich słów: „Chciałem bardzo serdecznie przeprosić PSL. Bo przez cztery lata pan prezes i PiS mieli absolutnie wszystkie instrumenty, by potencjalnych przestępców zatrzymać. Skoro nikogo nie zatrzymano, nikt nie siedzi, to znaczy, że się bardzo mocno myliłem w tej ocenie. Jeszcze raz przepraszam. Tyle.” Ach, gdyby to było takie proste: jak ktoś skazany to winny, a jak nieskazany – to niewinny i szlachetny. Sprawa jest bardziej złożona, Kukiz doskonale o tym wie, ale wybrał, jak wybrał.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 34 (723), 25 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 9 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 września

"Łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi i nad świętymi Jego opatrzność"

Dziś w Kościele: środa, XXIV tydzień zwykły
+ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 4,7-15, Ps 148, Łk 2,41-52
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -