23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kto za tym stoi?

Ocena: 0
1450

Rusza w objazd po Polsce, promując nowy projekt polityczny. Po Warszawie na mapie jest jeszcze dwanaście największych polskich miast. Komu zabierze głosy nowe ugrupowanie Roberta Biedronia? A komu pomoże? Odpowiedzi na to pytanie szukają i dziennikarze, i politycy. Ale pytań jest więcej.

Robert Biedroń był przez trzy lata w politycznym otoczeniu Janusza Palikota. Wcześniej był posłem SLD i politykiem SdRP. W 2014 r. został wybrany na prezydenta Słupska. Zapowiadał daleko idące zmiany w mieście. Ale jak mówią mieszkańcy i lokalni samorządowcy, na zapowiedziach się skończyło. Mimo to ostatnie wyniki sondażowe, publikowane, nim jeszcze Wiosna, czyli nowa partia Biedronia, ruszyła, wskazują, że może ona liczyć nawet na 10 proc. poparcia. To sporo. Zapewne to premia za świeżość i efekt oczekiwania czegoś nowego, co zerwie obecny klincz PO-PiS.  

Nie bez znaczenia jest także osobowość lidera i składane przez niego obietnice. – Daliśmy ludziom nadzieję, że polityka może wyglądać inaczej – mówi Biedroń. Ale ta inna polityka, prócz obiecania podwyżek emerytur i płacy minimalnej, to również pomysł wygaszenia kopalń i odejścia od węgla do 2035 r. Trzeba to traktować z dużym dystansem. Bo jeśli zamkniemy kopalnie, to skąd weźmiemy energię? Na Śląsku nikt nie da się nabrać.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 6 (695), 10 lutego 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 24 lutego 2019 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.plNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -