21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kompromitacja niemożliwa

Ocena: 0
1718
Postęp atakuje nas w XXI wieku z każdej przysłowiowej lodówki, ale w pewnych sferach mamy wyraźny regres. Na przykład niezwykle trudno jest się trwale skompromitować. Nie ma takich czynów, po których człowiek byłby zwyczajnie wykluczony z przyzwoitego towarzystwa. Zbrodniarze XX wieku mieli pecha, że żyli w czasach, w których agresja była agresją. Dziś przebacza się wiele. Spójrzmy choćby na „bohatera” ostatnich dni, czyli na Władimira Putina. Jak wiele wskazuje, idąc do władzy, wysadził kilka bloków, oskarżając o zbrodnię Czeczenów. Później zmasakrował samą Czeczenię. Po drodze wydawał wyroki śmierci na zbiegłych agentów i nie wahał się wyroków tych egzekwować na terenie Wielkiej Brytanii. Teraz brutalnie neguje demokratyczny wybór Ukraińców i szykuje się do rozbioru tego kraju. Zaczął od Krymu, ale może pójść dalej. Czy pójdzie, to zależy od reakcji świata.

A reakcja świata jest przewidywalna. Retorycznie twarda, ale z przełożeniem na czyny jest już gorzej. Jeżeli teraz Putin nie poczuje, że i on traci na eskalacji konfliktu, to kiedy?

Czytaj dalej w e-wydaniu
lub wydaniu papierowym (nr 12/2014)

Artykuł w całości ukaże się na stronie po 2 kwietnia 2014 r.


Jacek Karnowski
Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika wSieci

Idziemy nr 12 (444), 23 marca 2014 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -