20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gender w akcji

Ocena: 4.6
2590

Kiedy w Polsce dwa tygodnie temu obchodziliśmy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w większości kościołów świata świętowano 21. niedzielę zwykłą. Msza tej niedzieli przekazuje (w cyklu B) lekcję z piątego rozdziału Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan, czytaną często na ślubach.

„Bądźcie sobie wzajemnie poddani w bojaźni Chrystusowej! Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus – Głową Kościoła (...). Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie (...). Mężowie powinni miłować swoje żony tak, jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje (...). Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem”.

Ten dwutysiącletni tekst, będący fundamentem małżeństwa opartego na miłości, szacunku i „wzajemnym poddaniu” (Ef 5,21) stał się kamieniem obrazy dla wyznających ideologię gender obecnych władz belgijskich. „Jak można nadal czytać coś takiego? Jak można czegoś takiego słuchać na antenie państwowego radia i w państwowej telewizji?” – trząsł się z oburzenia Daniel Soudant, reprezentujący liberalny Ruch Reformatorski w Radzie Administracyjnej RTBF (odpowiednik naszej Rady Mediów Narodowych). 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 36 (674), 9 września 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 22 września 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. W latach 2005-2007 marszałek Sejmu.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -