14 sierpnia
piątek
Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Fałszywa jednorodność

Ocena: 4.75
799

Nie jesteśmy tacy sami i nigdy nie będziemy. Każdy człowiek jest niepowtarzalnym bytem stworzonym przez Boga, obdarzonym jemu tylko właściwymi cechami. Wszyscy, którzy próbowali temu przeczyć, sprowadzali świat na manowce, zwykle bowiem czynili to przez rewolucję. I bardzo szybko okazywało się, że nie chodzi o żadną równość społeczną, ale o przeforsowanie interesów i programu danej ideologii. Nie inaczej sprawa ma się z ruchem Black Lives Matter (BLM), który rzekomo walczy z rasizmem. Wystarczy popatrzeć na zamieszki, jakie wywołuje już nie tylko w USA, ale i w innych częściach świata, aby zdać sobie sprawę, że chodzi tu o totalną anarchię i rewolucję uderzającą w cywilizację chrześcijańską. Zresztą chrześcijaństwo zawsze było celem, w który uderzały wszelkiej maści rewolucje, niezależnie od swoich zwodniczych haseł.

Ruch BLM bynajmniej nie ukrywa, że jego głównym celem jest propagowanie agendy LGBT+, założeń ideologii gender i propagowanie praw reprodukcyjnych. Współzałożycielkami ruchu są zresztą trzy czarnoskóre aktywistki LGBT, które otwarcie mówiły, że nie zgadzają się z wizją rodziny narzuconą przez Zachód. Zatem równość w wydaniu zwolenników BLM oznacza nie tylko równe prawa osób czarnych i białych, ale także zrównanie płci – a raczej też obalenie podziału na dwie płcie: męską i żeńską – i różnych orientacji seksualnych. Według założeń tego ruchu, rasistą jest każdy, kto nie popiera jego założeń, a zatem może nim być również osoba czarnoskóra. Zatem kluczową sprawą BLM jest obalenie obowiązującego porządku społecznego w sferze materialnej i duchowej, co też czyni się najpierw przez rozprzestrzenianie anarchistycznych zachowań, ataków i demolkę symboli cywilizacji zachodniej. A do takich nieodłącznie należą symbole chrześcijańskie i miejsca kultu religijnego, o czym dobrze wiedzą aktywiści BLM, niszcząc pomniki świętych czy dopuszczając się aktów wandalizmu na budynkach kościelnych.

Przykładem jest wymalowanie i zniszczenie zewnętrznych murów seminarium duchownego w Wiedniu podczas niedawnej demonstracji BLM. I tak jak nikt nie chciałby być posądzony o nietolerancję, tak też nikt nie chciałby być posądzony o rasizm. Dlatego od razu rozpoczął się absurdalny wyścig różnych ogólnoświatowych marek i koncernów w zapewnianiu poparcia dla BLM (m.in. Netflix, HBO, Amazon, Warner Bros.) oraz manifestowaniu swych neutralnych poglądów, choćby miało to przeczyć zdrowemu rozsądkowi i naturalnemu stanowi rzeczy. Tym samym koncerny L’Oreal i Johnson&Johnson postanowiły usunąć ze swoich kosmetyków takie określenia jak „wybielający” czy „rozjaśniający”. Gorsze jest jeszcze to, że kampanię BLM poparł nawet Parlament Europejski, wzywając kraje członkowie do przyjęcia jego celów!

Rewolucje wywoływane przez ideologie mają to do siebie, że nie walczą o faktyczne prawa jednostek, bo dla nich jednostka nie ma znaczenia. Ukazują zbiorową winę i nawołują do zmiany systemu społecznego poprzez anarchię. Owszem, rasizm jest czymś złym, ale – jak stwierdził prezydent Czech Milosz Zeman – już samo hasło jest rasistowskie, ponieważ każde życie ma znaczenie. To samo mówią działacze pro-life. Jedno jest pewne: wystąpienia ruchu Black Lives Matter to kolejna odsłona rewolucji obyczajowej.

Idziemy nr 28 (768), 12 lipca 2020 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 16, 1-15. 60. 63;Ps Iz 12, 2. 3 i 4-6; Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Modlitwy apelowe w dniu 14 sierpnia
będą włączone w uroczystości 
przy Krzyżu ks. Ignacego Skorupki
na polach Ossowa.

+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter