26 sierpnia
poniedziałek
Marii, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dobro dzieci według UNICEF

Ocena: 4.85
973

W czerwcu UNICEF opublikował najnowszy ranking państw najbardziej przyjaznych rodzinie. W czołówce znalazły się Szwecja (!), Norwegia, Islandia; Polska uplasowała się na 23. miejscu. Raport UNICEF badał politykę rodzinną w krajach Unii Europejskiej i OECD. To, że Szwecja, w której rodzice nie mają nic do powiedzenia w sprawie wychowania swoich dzieci, znalazła się na pierwszym miejscu jako państwo najbardziej przyjazne rodzinie, można tłumaczyć tylko tym, że w podobnych badaniach agendy ONZ – a taką jest UNICEF – używają kryteriów wyłącznie materialnych i mierzą dobro dzieci z punktu widzenia dorosłych. Tym samym podstawowymi kryteriami w badaniu dobra dziecka stają się: zarobki rodziców, warunki mieszkaniowe, finanse itp.

To, że Niemcy znalazły się na szóstym miejscu w rankingu, podczas gdy wiele niemieckich rodzin musiało opuścić kraj i szukać azylu np. w USA z powodu niemożności wychowywania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem, również nie jest dla UNICEF problemem. Ani to, że niemiecki Jugendamt bez wahania odbiera dzieci rodzicom pod pozorem dbania o ich dobro, ani że państwo niemieckie przewiduje kary grzywny i więzienia za nieposyłanie dzieci na zajęcia z edukacji seksualnej czy za edukację domową. Ani że dzieci zmuszane są do uczestniczenia w zajęciach promujących ideologię gender i ruchy LGBT.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 28 (717), 14 lipca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 lipca 2019 r.

Idziemy nr 28 (717), 14 lipca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 sierpnia

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Dziś w Kościele: poniedziałek, XXI tydzień zwykły
+ uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Prz 8,22-35, Ps 48, Ga 4,4-7, J 2,1-11
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -